featured

Funda Ocak’tan yeni yıl temennisi: “2018 yılı performans yılı olacak”

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak,  Ankara Esenboğa Havalimanında bulunan  DHMİ Kongre Merkezinde yapılan 2017 Koordinasyon toplantısında 2017 yılını değerlendirdi.

Ocak, 2018 için de temennilerini iletti ve konuşmasını bir yeni yıl mesajı ile tamamladı.
İşte Ocak’ın yeni yıl mesajı ve değerlendirmesinden öne çıkan başlıklar:
 
“Değerli çalışma arkadaşlarım,
Son 16 yılda olduğu gibi, 2017 yılında da büyük yatırımlara, faaliyetlere imza attık. Çok şükür 2017’de hem proje ve yatırımlarda;   hem de yolcu, uçak, yük trafiğinde beklentilerimizin üzerinde bir performans yakaladık…
BAŞARILARIMIZI ‘DEV PROJELERİN EFSANE KADROSU’NA BORÇLUYUZ
Ülkemize kazandırdığımız büyük eserleri hayata geçirirken ‘Dev projelerin efsane kadrosu’ olarak milletin gönlünde taht kuran Cumhurbaşkanımız Muhterem Recep Tayyip Erdoğan’dan, muhteşem ulaştırma projelerinde imzası bulunan Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’dan, hizmet bayrağını şevk ve heyecanla ileri hedeflere taşıyan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’dan ilham ve güç aldık, büyük destek gördük. Müsteşarımız Sayın Suat Hayri Aka’nın hiçbir zaman esirgemediği ilgi ve katkılarını da minnetle ifade etmek istiyorum.
BAŞARILARIMIZA RAKAMLAR TANIKLIK EDİYOR
2017 yılının on bir ayı sonunda, toplam yolcu trafiği geçen yılın aynı ayına göre  % 10,5 artış ile 179.111.691 olarak gerçekleşti. Bu rakamın yılsonunda 195 Milyona ulaşmasını bekliyoruz. 2018 yılında ise 200 milyonun üzerine çıkmayı hedefliyoruz.
BÜYÜK YATIRIMLARIN MİMARI, DHMİ!
Yatırımcılar arasında ilk 5’in içerisinde yer alan kuruluşumuz adından artık “yatırımcı kuruluş” olarak bahsettiriyor. 2017 devam eden çok yoğun işlerin yönetilmesi ve zamanında bitirilmesi açısından da rekorlar kırdığımız bir seneydi. Sinop’a çok güzel bir terminal binası kazandırdık, Başbakanımızın teşrifiyle Çanakkale Havalimanı yeni terminal binasını hizmete açtık.
Özellikle acil olarak bitirilmesi gereken pist tamiratlarında ekiplerimiz harika bir süratle işleri söz verdiğimiz takvimde bitirdiler. Üç ayda Samsun’u,  beş ayda Nevşehir’i hizmete açtık, gayretli arkadaşlarımızın fedakârlıkları sayesinde.
EKONOMİYE OMUZ VERİYORUZ, TURİZMİN YÜKÜNÜ TAŞIYORUZ
Kuruluş olarak 10.000 kadrolu mesai arkadaşımız, 6.500 hizmet alımı çalışanımızla 16.500 kişiye istihdam sağlıyoruz. Ödediğimiz vergiler ve istihdam desteği ile Türk ekonomisine sağladığımız büyük katkıdan dolayı mutluyuz.  Ayrıca, rakamların da çok açık bir şekilde gösterdiği gibi, misafirlerimizi dünyanın en güzel havalimanlarında karşılayıp uğurlayarak turizmimize büyük katkı sağlıyoruz.
2017 HİZMET, ATILIM, YATIRIM YILIYDI;  2018 PERFORMANS YILI OLACAK
2017, Hükümet ve Bakanlığımızın desteği ile hizmet, yatırım ve atılım yılı oldu; 2018 performans yılı olacak. DHMİ ailesi olarak şimdiden çok heyecanlı, çok gururlu, çok mutluyuz, 2018’de asrın projesi İstanbul Yeni Havalimanını hizmete açacağız. İhalesini yönettiğim bu büyük eserin açılışına tanıklık etmek benim için de büyük bir onur olacak.
Ayrıca, inşaatları büyük bir hızla ilerleyen Kahramanmaraş, Balıkesir Merkez ve Muş Havalimanlarını da inşallah 2018’de bitirmeyi planlıyoruz. Çukurova Havalimanı inşaatı devam ediyor, Tokat Havalimanı PAT Sahaları Yapımı işi  10.01.2018 tarihinde ihale edilecek. Esenboğa Havalimanı  PAT sahaları yapımı devam edecek.
“KÜRESEL TEMASLARIMIZ 2018’DE DE ARTARAK DEVAM EDECEK”
En büyük hedefimizin DHMİ’yi küresel marka haline getirmek olduğunu bugüne kadar sıklıkla belirttik. Bu hedef doğrultusunda önemli adımlar atıldı, konu Bakanlar Kurulunda görüşülecek aşamaya geldi. İnşallah yeni yılın ilk çeyreğinde, yurt dışı şirketimizi kurmuş olacağız.
“ÖNÜMÜZDEKİ YIL GİDİLMEDİK HAVALİMANI BIRAKMAYACAĞIZ”
Bu sene ilk kez yaklaşık 20 tane meydanımızı ziyaret ettik. Kıymetli mesai arkadaşlarımızla istişare toplantıları yaptık. Ellerini tuttuk, gözlerine baktık, dertlerini dinledik ve çözüm bulma gayreti içerisinde olduk. İnşallah 2018’de havalimanlarımızın tamamına misafir olup, gidilmedik meydan bırakmayacağız.
“EN BÜYÜK YATIRIMI İNSAN KAYNAKLARINA YAPIYORUZ”
Markalaşmanın olmazsa olmazının insana yapılan yatırım olduğunun bilinciyle geldiğimiz günden beri bu konuya ağırlık verdik ve çok ciddi bir yol kat ettik.
2017 yılı özellikle insan kaynakları açısından çözüm, kazanım ve atılım yılı oldu. Sıkı takibimiz ve Sayın Bakanımızın desteğiyle yılların beklentisi gerçekleşti. Havacılık Tazminatı farkları onaylandı ve süratle çalışanlara ödendi.
Kıymetli Arkadaşlarım
Özetlemeye çalıştığım gibi başarılarla dolu bir seneyi büyük projelere imza atmanın gönül rahatlığı ve gururuyla geride bırakıyoruz. Daha büyük başarılara imza atma azmi ve kararlığıyla geleceğe yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Tabi ki sizlerden aldığımız ilham, güç ve destekle…
Özverili çalışmalarınızdan, katkılarınızdan, hazineler değerindeki emek ve çabanızdan dolayı bir kere daha hepinize teşekkür ediyorum. Yeni yılın size, ailenize ve sevdiklerinize sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum. Sevgilerimle…”
 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir