Freebird uçağına kuş çarpması sonucu 23 saat rötar yaptı

Freebird uçağına kuş çarpması sonucu 23 saat rötar yaptı

Bu hafta sonu Leeds Bradford Havalimanı’ndan Antalya’ya seyahat eden yolcular, uçuşlarının kuş çarpmasından kaynaklanan teknik bir sorun nedeniyle uçuşlarının 23 saat ertelenmesi üzerine Freebird Airlines’ı eleştirdiler.

Yolculardan biri sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda 13 Ağustos Pazar 13:00: “4 saattir kimse bizimle konuşmadı. Çocuklar ağlıyor, insanlar sinirli ve saldırgan… personeliniz nerede? “Güvenilir olduğunuz için sizinle rezervasyon yaptırdık… Lütfen bize yardım edin, bu adil değil.”

Başka bir yolcu, “Dün LBA’da hafif bir kaos – Türkiye uçuşu kuş çarpması nedeniyle iptal edildi” dedi.

TUI sözcüsü açıklamasında: “Kuş çarpmasının neden olduğu teknik bir sorun nedeniyle rötar yapan Freebird Airlines FH516 uçuşunda seyahat eden müşterilerden özür dileriz. “Tatil planlarının aksamasının ne kadar sinir bozucu olduğunu anlıyoruz. Müşterilerle baştan sona iletişime geçildi ve bu sabah ayrılışlarına kadar gecelik konaklama, yemek ve transfer seçenekleri sunuldu. Müşterilerimize sabırları ve anlayışları için teşekkür eder, Türkiye’de iyi tatiller geçirmelerini dileriz.” (teknolojibulteni)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir