Fransız sivil Havacılığı bölgesel havayolu şirketi operasyonlarını askıya aldı - Airline Haber
  • Airline Haber
  • Haberler
  • Fransız sivil Havacılığı bölgesel havayolu şirketi operasyonlarını askıya aldı

Fransız sivil Havacılığı bölgesel havayolu şirketi operasyonlarını askıya aldı

Fransız sivil havacılık yetkilileri, bölgesel havayolu Air Antilles’in ticari ve ticari olmayan tüm operasyonlarını askıya aldı. 27 Ağustos itibariyle, Guadeloupe merkezli havayolu artık 7 adet ATR ve 4 adet Twin Otter uçaklarını çalıştıramıyor ve bu da uçuş iptallerine neden oluyor.

Air Antilles operasyonlarının uzun süreli askıya alınması, bölgenin çoğunda bağlantı sunan tek şirket olarak Antiller’deki ada topluluklarını büyük ölçüde olumsuz olarak etkileyecek. Rakip havayolu Air Caraïbes ise yalnızca yüksek trafikli rotalarda operasyonlar yürütüyor.

27 Ağustos’ta Fransa Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (DGAC), Air Antilles’in ticari ve ticari olmayan operasyonlarını askıya aldı. Fransa’nın denizaşırı bölgesi Guadeloupe’de bulunan  ve Antiller Takımadaları’nda faaliyet gösteren bu bölgesel taşıyıcı, uçuş hizmetleri için yedi ATR ve dört Twin Otter uçaklarını kullanıyor.

Karar, esas olarak DGAC adına uçuşa elverişlilik ile ilgili idari ve teknik denetleme yapmak üzere taşeronluk yapan özel bir şirket olan OSAC tarafından alındı. Birkaç medya kuruluşu tarafından yayınlanan DGAC’den gelen mesaj aşağıdaki gibidir :

“2021’in başından bu yana kuruluşunuzun izlenmesi sırasında, ATR ve Twin filolarıyla ilgili 8 önemli uygunsuzluk gözlemledik ve bunlar, yönetim sisteminizin, uçak filosunun uçuşa elverişliliği için gerekli prosedürlere uygunluğu kontrol etmenize izin vermediğini gösteriyor”

Buna ek olarak, Fransa TV , OSAC’ın Air Antilles’in tek Cessna Caravan’ının operasyon kapsamını bir ay boyunca sınırladığını bildirdi . Askıya alınmanın kaldırılması için OSAC, “yeterli düzeltici önlemlerin” alınmasının gerekli olduğunu belirtiyor. Bu gerekliliğe ek olarak, OSAC, havayolunu altı aylık bir süre için güçlendirilmiş bir gözetim rejimine sokmak istemektedir.

France TV’den Guadeloupe 1 ile konuşan havayolu sahibi Eric Koury, yalnızca bir Twin Otter uçağındaki bakım sorunlarını kabul ederek sorunu küçümsüyor. Bunun üzerine Koury, uçağın “uzun süre önce kanat değişimi için Amerika Birleşik Devletleri’ne bakıma gönderildiğini ve hiç yolcu taşımadığını ” belirtti.

Şirket yaptığı açıklamada, bu kararın filonun geri kalanı için uçuşa elverişlilik izleme sistemimizin güvenilirliği konusunda şüphe uyandırdığını söyledi.  Şirket, 28 Ağustos’ta OSAC’a “kesin ve ayrıntılı bir yanıt “sunmak için mümkün olan her şeyi yaptığında ısrar ediyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde” iyileşmeyi umuyor.

Air Guyane Express ve Air Antilles, Compagnie Aérienne Inter Régionale Express olarak bilinen ana şirket CAIRE’nin yan markalarıdırBu iki şirket, Karayipler-Guyana bölgesinde Cayenne-Félix Eboué ve Pointe-à-pitre Guadeloupe Pôle Caraïbes havalimanlarında faaliyette bulunuyor.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

DSÖ Afganistan’a tıbbi malzeme taşıyan uçak gönderdi

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.