FLYDUBAI’DEN 20 BİN DOLARLIK ÖN ÖDEME

FLYDUBAI’DEN 20 BİN DOLARLIK ÖN ÖDEME

FlyDubai yolcu yakınlarına 20 bin dolar ödeyecek
FlyDubai Havayolları, dün Rusya’nın güneyindeki Rostov-na-Don kenti yakınlarında düşen uçakta hayatını kaybeden yolcuların her birinin ailesine 20 bin dolar ödemek amacıyla program hazırlığında olduklarını açıkladı.
FlyDubai yolcu yakınlarına 20 bin dolar ödeyecek

Dün Rusya’nın güneyinde düşen ve 61 kişinin hayatını kaybettiği kaza sonrası FlyDubai Havayolu şirketinin resmi internet sayfasında yayımlanan açıklamada, “Düşen uçakta hayatını kaybeden yolcuların her birinin ailesine acil ihtiyaçların karşılanması amacıyla özel taşımacılık şartlarına uygun olarak 20 bin dolar ödenmesine dair program hazırlığındayız.” denildi.

Şirketin CEO’su Gays el-Gays da dün düzenlediği basın toplantısında, Rusya’nın güneyinde düşen uçaktaki yolcu ve mürettebattan kurtulan olmadığını ve incelemelerin sürdüğünü belirterek, uçağın düşme nedeniyle ilgili açıklama yapmak için henüz erken olduğunu söylemişti.

FlyDubai Havayolları’na ait, charter seferi için Dubai’den kalkan Boeing 737-800 tipi uçak, yerel saatle dün 03.50’de, Rusya’nın başkenti Moskova’nın 950 kilometre güneyindeki Rostov-na-Don Havaalanı’na iniş yaptığı sırada düşmüştü. Uçakta bulunan 55’i yolcu, 7’si mürettebat 62 kişi hayatını kaybetmişti.

Rusya Soruşturma Komitesi, uçağın kara kutularının bulunduğunu, kazanın nedeniyle ilgili olarak ise teknik arıza, kötü hava şartları veya pilotaj hatası ihtimallerinin değerlendirildiğini bildirmişti.

Geri
Etiketler:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments