featured

Flydubai, 150 yeni uçakla genişlemeye devam ediyor

 

Flydubai CEO’su Ghaith Al Ghaith, Dubai merkezli havayolunun havacılık tarihinin en zorlu zamanlarından birinde serbest ticaret ve turizm akışı yaratmaya devam ettiğini söyledi. Dubai’nin havayolu şirketinden flydubai, 2029 yılına kadar filosuna katılacak 150 yeni uçakla genişlemeye devam ediyor, Dubai Uluslararası Havalimanı 2023’ün sonunda Covid-19 öncesi trafik seviyelerine ulaşacak gibi görünüyor.

Al Ghaith, Dubai merkezli havayolunun havacılık tarihinin en zorlu zamanlarından birinde serbest ticaret ve turizm akışı yaratmaya devam ettiğini söyledi. 2021’den bu yana 22 yeni uçağı teslim aldık, 45’ten fazla destinasyonla operasyonlara başladık ve iş gücümüzü yüzde 25 oranında büyüttük. Al Ghaith, yakın zamanda Dubai’deki Küresel Havacılık Konferansı’nda yaptığı açıklamada, 2029 yılına kadar teslim edilmesi planlanan 150 yeni uçakla önümüzdeki birkaç yıl içinde büyümeye devam etmek için iyi bir konumdayız.

“Hava yolculuğu talebi artmaya devam ederken, Dubai Uluslararası Havalimanı’ndaki beklenen yolcu hacimlerinden daha erken tam bir toparlanma ile gelecek yılın ikinci yarısında ayda 7,8 milyon olan pandemi öncesi oranlarına erişilebilir. Dubai, 2023’te 77,8 milyon yolcu taşımasını bekliyor. Bu, Dubai Havalimanları’nın 2022’de havalimanından geçmesini beklediği 62,4 milyon yolcuda yaklaşık yüzde 25’lik bir artış anlamına geliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir