First Class’a Geçmek İstedi Diye Kelepçelenmesi Şart Mıydı?

First Class’a Geçmek İstedi Diye Kelepçelenmesi Şart Mıydı?

Havada fenalaşan kanserli ve diyabetli İngiliz emeklisinin elleri ve ayakları 6 kabin memuru tarafından bağlandı. İddiaya göre First Class’a geçmek istemiş.

65 yaşındaki Kwame Bantu, kendisini hasta hissettiğinde, birinci sınıfa geçmeye çalıştıktan sonra koltuğuna kelepçelendiğini anlattı. Ekip tuvalete gitmesini yasakladığı gibi, kakasını altına yapmasını emretmiş. Dehşete düşen bir çift yaşananları devamlı fotograflamış.

Olaylar BA2263 sefer sayılı British Airways Boeing 777’de geçiyor ve uçak Azorlar’daki Terceira Adası’na divert ettiğinde, uçağı polis karşılıyor.

Bantu Jamaika’ya ailesini görmek üzere yola çıkmış ama uçak Gatwick’ten ayrıldıktan bir saat sonra başı dönmeye, bacağı şişmeye başlamış.

Daha rahat olan birinci sınıf koltuğuna geçmeye çalışırken steward tarafından engellendikten sonra, kaptan Portekiz hava üssü’ne indi.

“Tamamen aşağılandım, insan haklarım benden alındı. Onlarla savaşacak enerjim bile yoktu, çünkü kan basıncım daha da artmıştı” diyen  Bantu, diğer yolcuların kendisi için endişelendiğini de söyledi.

British Airways’in sözcüsü, “yolcularımıza önem vermek bizim için en öncelikli konudur ve bu olayın sebeplerini araştırıyoruz” ifadesini kullanırken, uçak Gatwick’e döndü ve yolcular otele alındı.

Hiç bagajları olmadan adada kalan Bantu ve yanındaki kişi, İngiliz Konsolosluğu’ndan yardım istediler ama alamadılar.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments