Filistin yanlısı protestocular JFK Havalimanı yollarını kapattı: Polis 62 kişiyi tutukladı

Filistin yanlısı protestocular JFK Havalimanı yollarını kapattı: Polis 62 kişiyi tutukladı

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde, Filistin yanlısı protestocu bir grup, John F. Kennedy (JFK) Havaalanı’na giden erişim yollarını kapattı. Polisin 62 kişiyi tutukladığı olayda, trafik durma noktasına geldi.

İsrail-Hamas savaşının patlak verdiği 7 Ekim’den bu yana, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki şehirlerde neredeyse her gece protestolar düzenleniyor.

New York’ta Filistin yanlısı organizatörler, Gazze’de artan ölü sayısına dikkat çekmek için, Macy’s Şükran Günü Geçit Töreni ve Rockefeller Center’daki yıllık ağaç aydınlatma töreni de dahil olmak üzere şehrin en iyi bilinen etkinliklerinden bazılarını hedef alan eylemler gerçekleşti.

Filistin yanlısı protestocular, New York City ve Los Angeles’taki havalimanlarının giriş yollarını kısa süreliğine kapatarak, bazı yolcuları sıkışık yolu geçmek için yürüyerek yola çıkmaya zorladı.

62 Kişi Tutuklandı

ABD havayolları yoğun tatil seyahatleriyle boğuşurken, gösteriler Queens’teki John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı’nın yanı sıra Los Angeles Uluslararası Havaalanı’nın eteklerindeki trafiği de karıştırdı. Polis, iki protesto sırasında toplam 62 kişinin tutuklandığını açıkladı.

New York’ta aktivistler, İsrail-Hamas savaşının sona ermesini ve Filistinlilerin haklarının genişletilmesini talep eden pankartlar açarak birbirine kenetlendiler.

Bu durum, trafiğin yaklaşık 20 dakika boyunca durma noktasına gelmesine sebep oldu.

New York protestosuyla hemen hemen aynı zamanlarda, Los Angeles havaalanına giden büyük bir cadde, başka bir Filistin yanlısı protestocu grubu tarafından kapatıldı.

New York Belediye Başkanı Eric Adams, düzenlediği basın toplantısında, protestoyu düzenleyenlerin bazı taktiklerini eleştirdi ve polisin tepkisini artırması gerekebileceğini ifade etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir