Filistin Yanlısı Gruplar, Chicago O'Hare Havalimanı'nda Yolu Kesti

Filistin Yanlısı Gruplar, Chicago O’Hare Havalimanı’nda Yolu Kesti

ABD’de, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını durdurması çağrısıyla Filistin yanlısı gruplar harekete geçti. Illinois eyaletinde bulunan Chicago O’Hare Uluslararası Havalimanı’na giden yolu kapatan bir grup, trafiği durdurarak dikkat çekti. 192 gündür devam eden saldırılar karşısında harekete geçen grup, kilometrelerce trafiğe sebep oldu ve bazı uçuşların gecikmesine yol açtı. Polis, göstericileri dağıtmak için müdahalede bulunurken, yolcular araçlarından inip valizleriyle havalimanına yürümek zorunda kaldılar.

Golden Gate Köprüsü’nde Trafik Kesildi

Aynı zamanda, California eyaletindeki Golden Gate Köprüsü’nde de Filistin yanlısı bir grup eylem düzenledi. Göstericiler, köprünün her iki yönünü de trafiğe kapatarak “Dünyayı Gazze için durdur” ve “Gazze’deki ablukaya son verin” yazılı pankartlar açtılar.

Oakland’da Interstate 880 Yolu Kesildi

Oakland’da bulunan Interstate 880 yolu da Filistin yanlısı bir grup tarafından kesildi. Grup, otoyolun ortasına beton dolu variller getirerek kendilerini zincirledi. Polis, varilleri kesmek zorunda kaldıktan sonra protestocuları tutukladı.

Filistinli yanlısı gruplar, bu protestoların Filistin’in özgürlüğü için küresel bir ekonomik ablukanın parçası olduğunu belirttiler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir