featured

FETÖ'den El Konulan Uçaklar Yeni Sahiplerini Bekliyor

TMSF’nin gerçekleştirdiği açıklamada, 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişimi sonrasındaki operasyonlarda FETÖ ile bağlantılı olduğu iddia edilen ve yurtdışına kaçtığı öğrenilen Faruk Bayındır’a ait olan TARKİM Havacılık’a açılan soruşturmanın İstanbul 3. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından FETÖ’ye finansal destek sağlanması gerekçesine dayanılarak TMSF aracılığıyla kayyum atanmasına karar verildiği hatırlatıldı.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından TARKİM Uçak Bakım Onarım ve Havacılık Anonim Şirketi’ne ait beş adet uçağın satışa çıkartıldığı belirtildi. TMSF’nin gerçekleştirdiği açıklamada, 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişimi sonrasındaki operasyonlarda FETÖ ile bağlantılı olduğu iddia edilen ve yurtdışına kaçtığı öğrenilen Faruk Bayındır’a ait olan TARKİM Havacılık’a açılan soruşturmanın İstanbul 3. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından FETÖ’ye finansal destek sağlanması gerekçesine dayanılarak TMSF aracılığıyla kayyum atanmasına karar verildiği hatırlatıldı.
TMSF’nin çalışmaları ile, şirkete aitliği olan beş uçağın satışının başlatıldığı öğrenilirken, muhammen bedelin de bir milyon beş yüz altmış bin altı yüz lira olarak belirlendiği, bunun yanı sıra yine muhammen bedelin altmış bin lira olduğu çeşitli teşhizat, demirbaş, makine ve onarım malzemelerinin de satışının başlatıldığı ifade edildi.
Satışa çıkarılan bu uçak ve taşınır mallar için aralık ayının on dördüne ve saat 17.00’a kadar teklif verilebilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir