FETÖ’cü Kuseyri: HAVA-İŞ’ten 122 bin 500 lira aldım

FETÖ’cü Kuseyri: HAVA-İŞ’ten 122 bin 500 lira aldım

Ali Kemal Tatlıbal başkanlığındaki Hava-İş Yönetimi’nin, FETÖ’yü kurma suçundan yargılanan Mehmet Rasim Kuseyri’ye toplam 122 bin 500 lira ödediği doğrulandı

FETÖ’yü kurma veya yönetme suçundan yargılanan ve şu an tutuklu bulunan Mehmet Rasim Kuseyri, Hava-İş Sendikası tarafından kendisine 122 bin 500 lira ödeme yapıldığını doğruladı.

AYDINLIK açıklamıştı

Aydınlık, Ali Kemal Tatlıbal başkanlığındaki Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) Yönetimi’nin üç avukata toplam 1.5 milyon lira ödeme yaptığını yazmıştı. 30 Eylül tarihinde yayımladığımız haberin dayanağı ise, mahkeme kayıtlarına giren sendikaya ait hesap dökümleriydi.

Haberimizde ayrıca ödeme yapılan avukatlar arasında Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) “Yargıtay imamı” olduğu ileri sürülen Mehmet Rasim Kuseyri’nin de olduğuna dikkat çekilmiş, kendisine “avukat ücreti” adı altında 19 Aralık 2014 ile 31 Mart 2015 tarihleri arasında toplam 122 bin 500 lira ödeme yapıldığı ifade edilmişti.

SÖZLEŞME İMZALANMIŞ

Kuseyri haberin yayımlanmasının ardından 12 Ekim tarihinde avukatı aracılığıyla gazetemize ihtarname gönderdi. Haberdeki “bir dönem Fetullah Gülen’in avukatlığını yaptığı bilinen” ifadesine itiraz eden Kuseyri, kendisine Hava-İş Sendikası tarafından 122 bin 500 lira ödendiğini gönderdiği iki serbest meslek makbuzu ile doğruladı. İhtarnamede, 12 Aralık 2014 tarihinde Hava-İş Sendikası ile Mehmet Rasim Kuseyri arasında “avukatlık sözleşmesi” imzalandığı belirtildi, hukuki yardım karşılığında kendisine brüt vekalet ücreti olarak 122 bin 500 lira ödendiği ifade edildi.

FETÖ’CÜLERLE PARA TRAFİĞİ

Hava-İş Sendikası ile avukatlık sözleşmesi imzalayan Mehmet Rasim Kuseyri’nin, Fethullah Gülen Cemaati ile olan ilişkisi dikkat çekiyor. FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 22 Ağustos 2016 tarihinde gözaltında alınan Kuseyri, Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin 2 Eylül 2016 tarih ve 2016/617 sorgu sayılı kararıyla tutuklandı. Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme”, “silahlı terör örgütü kurma veya yönetme” suçlarından yargılanan Kuseyri, savcılık ve emniyet ifadelerinde Cemaat ile bağını inkar etmedi. Kuseyri ifadesinde, bir dönem Fetullah Gülen Cemaati tarafından sohbet adı altında düzenlenen toplantılara düzenli olmasa da katıldığını, Zaman gazetesine abone olduğunu anlattı.

Çocuklarını bu Cemaate ait okullarda okuttuğunu kabul eden Kuseyri, FETÖ bankası olduğu belirtilen Bank Asya’da 10 milyon lira mevduatı olduğunu gizleyemedi. Kuseyri Cemaat ile bağını 17-25 Aralık 2013’ten önce kopardığını savunsa da, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı’nın (MASAK) raporunda Kuseyri ile FETÖ’yle ilişkisi olduğu ileri sürülen şirketler ve üyeler arasında milyonlarca liralık para trafiği olduğuna dikkat çekildi. (Aydınlık)

Geri

7
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
UYGUR İŞ

SERDAR, ne diyon la bu işe? Hukuk işleri ile sen ilgileniyodun sendikada , deel mi?

Admin

Kuseyrinin Kankası Serdar UYGUR, Tatlıbalın yanında ve Başkan Yrd Adayı ne güzel memleket hadi burdan yak.

Anonim

Post bıyık ıdarı olarak isten cıkarılanların arkasında durma fetöcü yaftalaması yap hukukı yardım yapmıyacağını yaz fetöye para aktar,daha bu ıyı gunlerın

Delege

Post deyil posbıyık olcaktı

Bu haber bomba

Genel kurulu iptal bile ettirtebilir. Kimse oy veremez bence

aviation

Hadi gel de oy kullan bakalım.

Teknik

Oo my god