featured

FedEx’e ait kargo uçağında yangın paniği! Uçak acil iniş yaptı

 

3 mürettebatla Sacramento’dan Memphis’e FX-463 sefer sayılı uçuşunu gerçekleştiren N306FE tescil isimli Fedex McDonnell Douglas MD-10, Tulsa’nın yaklaşık 40 mil kuzeybatısında ve FL310’da uçuyordu.

Uçuş ekibi, kargo kompartmanında yangın uyarısı nedeniyle Tulsa’ya yönlenlenme kararı aldı. Tulsa’ya yaklaşırken mürettebat, arka kargo kompatmanında ek bir kargo yangın alarmı daha aldıklarını bildirdi. Mürettebat Tulsa ATC’den 18L pistini talep etti ve FL310’dan ayrıldıktan yaklaşık 18 dakika sonra güvenli bir şekilde indi. 

Pist üzerinde duran uçağın başına gelen Acil Servisler, mürettebatı uçağı tahliye etmeye yönlendiren bir ısı belirtisi aldığını bildirdi. İtfaiye yangını söndürürken, Tulsa’nın her iki pisti trafiğe kapatıldı.

Tulsa Kule, yaklaşmakta olan diğer uçaklara, bir pist üzerinde bir Fedex uçağında yangına müdahale edildiğini ve acil tahliye yapıldığı için havalimanının kapatıldığını, başka bir havalimanına divert etmelerini bildirdi.

Tulsa havalimanı İtfaiyesi, mürettebatın güvenli bir şekilde tahliye edildiğini, bu süreçte her iki pistin de yaklaşık 30 dakika süreyle kapalı kaldığını bildirdi. Yangının söndürülmesinin ardından uçak kargo apronuna çekilerek götürüldü. 

Uçak halen Tulsa havalimanında yerde.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir