FAA, Boeing pilot Emergency Prosedürleri hakkında daha fazla ayrıntı vermesini talep etti - Airline Haber
  • Airline Haber
  • Haberler
  • FAA, Boeing pilot Emergency Prosedürleri hakkında daha fazla ayrıntı vermesini talep etti

FAA, Boeing pilot Emergency Prosedürleri hakkında daha fazla ayrıntı vermesini talep etti

Ölümcül MAX kazalarının ardından yoğun inceleme altında kalan Boeing, FAA-Federal Havacılık İdaresi tarafından ayrıntılı emergency pilot prosedürlerini içerecek şekilde hem 777X hem de MAX 10 için Flight Manualleri yeniden işlemesi için yönlendirildi.

FAA, Boeing’e, her iki jetin sertifikasyonu için gereken resmi belgeleri, prosedürlerin kesin ayrıntılarını ve mürettebatın MAX’ta 346 kişinin ölümüne neden olan acil durumlarla başa çıkmak için izlemesi gereken kontrol listelerini ircraft Flight Manuallere dahil etmesini söyledi.

Boeing, bu yeni şartın daha fazla gecikmeye neden olacağına inanmıyor çünkü, her iki jetin de sertifikasyonu zaten 2023’ün sonlarına kadar ertelenmişti.

Mayıs ayında FAA, ciddi bir uçuş testi olayı ve 777X sertifikasyonunun yavaşlatılması için tasarım olgunluğu eksikliğinden bahsetti. Boeing , Avrupa hava güvenliği düzenleyicisinin gerektirdiği uçuş kontrolü ve mürettebat uyarı sistemleri için daha fazla güvenlik güncellemesi geliştirmeye çalışırken , MAX 10’un sertifikasyonu da benzer şekilde erteleniyor.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

A320 Burun İniş Takımı arızası nedeniyle geri döndü

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.