Evsizlerin Barınağı Havalimanı Terminalleri oldu

Evsizlerin Barınağı Havalimanı Terminalleri oldu

New York LaGuardia Havalimanı Sığınma Kampı Gibi

LaGuardia Havalimanı, ABD’nin New York eyaletinde Queens olarak bilinen bölgede bulunan bir havalimanıdır. Flushing ve Bowery koylarına komşudur. New York ve New Jersey Liman İşletmeleri’ne aittir.

LaGuardia Havalimanında yaşayan ve terminallerinde uyuyan evsiz insanların sayısında dramatik bir artış görülüyor.

New York Post’un bildirisine göre, yalnız Terminal B içinde en az 50 gecekondu var ve güvenliği geçmek zorunda kalmadan günde 24 saat erişebilirsiniz.

Kadınlar ve erkekler yerlerde kartonlar üzerinde uyuyor veya iskemlelere kıvrılıyor. Havalimanı tuvaletlerinde popoları çıplak dolaşıyorlar. Sorun olmadıkça, uçaklarını bekleyen yolculardan uzak duruyor, bela çıkartmıyorlar.

Bir yetkili sayılarının devamlı arttığını söyledi. Bazıları gün boyunca çorba dağıtan mutfakları dolaşıyor ama diğerleri tüm gün bu mekanda. LaGuardia çalışanları ile dostluklar kurmuşlar, çalışanlar da yiyecek veriyor. Çalışanların bir kısmı bu durumdan hoşnut değil. Bir kadın görevli, “banyoyu kullanamazsın, duş alıyorlar, kıyafetleri tezgahların üzerinde, popoları açıkta, kendilerini evlerinde sanıyorlar” dedi. Rahatsız edip çatışmamak için temizliği çevrelerinden yapıyorlar. 49 Yaşındaki Murrell birkaç aydır burada yaşadığını, gidecek başka bir yeri olmadığını, kendini sıcak ve güvende hissettiğini söylüyor.

Amerika Sadaka Gönüllüleri, yaklaşık 45 evsizin burada barındığını, 2011 yılından itibaren yüzde 80 arttığını, kar amacı gütmeden evsizlere sosyal yardım yaptığını doğruluyor.

 


Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.