Etiyopya Havayollarının B737-800 MAX Uçağı düştü

Etiyopya Havayollarının B737-800 MAX Uçağı düştü

Uçakta 149 yolcu ve sekiz mürettebat üyesi bulunan Etiyopya Addis Ababa’nın 62 kilometre güneydoğusunda, Bishoftu kasabası yakınlarında düştü.

ET 302 uçuş numarasına sahip bir Boeing 737-800MAX uçağının, Etiyopya’nın başkentindeki Bole Uluslararası Havaalanı’na yerel saat 08: 38’de kalktıktan hemen sonra temasını kaybettiği bildirildi.

Etiyopya havayolları sözcüsü Boeing 737′-800 MAX uçağının 149 yolcu ve sekiz mürettebat taşıdığını belirtti.

Başbakan Abiy Ahmed, ET302 ‘nin Nairobi’ ye uçtuğu, bu sabah düştüğünü belirtti. , Başbakan Abiy Ahmed ise sosyal medyada başsağlığı diledi.

Etiyopya Havayolları, çöküşü başbakan’ın tweetinden kısa bir süre sonra yayınlanan bir açıklamada doğruladı.

Açıklamada, “Etiyopyalı Havayolları, Addis Ababa’dan Nairobi’ye tarifeli seferlerde ET 302/10 Mart’taki uçuşunun bugün Bishoftu (Debre Zeit) civarında düştüğü belirtiliyordu .

Açıklamada, “Şu anda arama kurtarma operasyonları devam ettğini ve hayatta kalanlarle ilgili henüz bilgi alamadıklarını ifade ettiler.

Havayolu, uçuşta bulunabilecek kişilerin ailesi ve arkadaşları için bir yolcu bilgi merkezi araclığı ile görüşmelere başladı

Olay nedeniyle, Addis Ababa’dan bazı uçuşlar ertelendi veya iptal edildi.

Geri

8
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Kaöyon

Boeing’e teknoloji yüklersen uçak sapıtıyor, basit kullanacaksın, kamyon gibi…

Kaptan

İki kaza birbirine benziyor mu evet. O zaman belirsizlik bitene kafar uçurmamak lazım bu uçakları.

Teknik

Kesinlikle

Teknik

Bu max lerde bir sikinti var.6 ay oncede Lion Air düsmustu.

Death Max!

Normalde uçak ile ilgili sorunlar giderilene kadar bu uçakların kullanımı ve üretimi durdurulması lazım. Ancak Boeing’in Amerikan şirketi olması ve lobi faaliyetleri sayesinde Lionair kazasını pilotaj hatası diyerek geçiştirdiler, şimdi de bu kazayı geçiştireceklerdir.

Dikkatli olmak lazim

Ayni sekilde kalkistan hemen sonra dusen lion air.bence thy max lari bu sikinti cozulene kadar ucurmamali.risk faktoru giderek yukseliyor ucaklarin.

MAVI

bayrak şirketimiz de bu konulara Cok fazla dikkat etmeli gerekirse ucaklari iade etmeli… onemli olan sagsalim gidecekleri yere varmalari isik misik onemli degil ucak icinde..

Aviator29

Ne oluyor bu max lara sorun çözülene kadar uçurmasınlar. Bizim filodakilerde acilen ground edilmeli.