Etihad’dan dudakları uçuklatan First Class (Video’lu)

Etihad’dan dudakları uçuklatan First Class (Video’lu)

Etihad ”9+1” sloganı ile yeni First Class’ının tanıtımını yaptı. Airbus A380’ler de kullanılacak olan yeni First Class’da, 9+1’in açılımı şu şekilde olacak; Uçakta şu anki Etihad First Class Suite’lerine nazaran %74 genişletilmiş, 9 adet yeni First Class kabini, ve birde ”Residence” olarak adlandırılan içinde yatak odası ve duşu bulunan otel odalarını aratmayan özel bir oda olacak. 9 adet First Class kabinlerine ortak hizmete sunulan bir adet duşda yeni First Class konseptinin parçası. Otel odası konforuna sahip olacak olan Residence, 2 kişilik ve 12 m² büyüklüğünde olacak. Yeni First Class konsepti ile Etihad’ın rakiplerinden daha yüksek bir pozisyona erişeceğini belirten Etihad CCO’su Peter Baumgartner, yeni First Class uygulamasının ilk olarak sunulacağı hattın Abu Dhabi-Londra hattı olacağını ve Residence odanın fiyatının 20’000 US Dollar olacağını açıkladı. Fiyat tek yada iki kişinin yolculuk etmesine endeksli değil, sabit olacak.

First Class ile para kazandıklarını açıklayan Etihad CEO’su Hogan, başka rakiplerinin First Class segmentinden geri çekilirken, kendilerinin %60 doluluk oranına sahip olduklarını açıkladı. A380’lerde First Class’ın arkasına ”Studio” olarak adlandırdıkları 70 kişilik yeni Business Class yaratacaklarını açıklayan Etihad yetkilileri, First Class ve Business Class arasında küçük bir Bar/Lounge hazırlamayıda ihmal etmemişler. Yeni First ve Business Class konseptleri ile donatılacak ilk A380, yıl sonuna doğru teslim edilecek olan A380 olacak. Yeni Business Class konseptini sadece A380’lerde değil, yeni gelecek olan B787-9’larda da sunacaklarını açıklayan Etihad CEO’su Hogan, B787’leri Avrupa’da Düsseldorf’a da uçurakcalarını açıklarken, ”Düsseldorf’da B787 modellerimizle yakından ilgilenecek olan birinci sınıf bir MRO olan Air Berlin Technik var” sözleriylede gelecek olan B787 filosunun bakımını Air Berlin’e vereceklerinin sinyallerini verdi.

Residence 1 Residence yatak odası First Class Apartment olarak adlandırılan yeni First Class kabinleri Lounge Business Class Studios
Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Anonim

Video nerede peki ?

Meral Döşemeciler

Eeeee…sereserpe öyle yatarken ya da duşta, aniden türbülansa girerse n’olacak? Yoksa duş alırken bağlanan kemer mi var? Herşey kararında olmalı!

Anonim

E koskoca AırBus vardır illa ki bişeyleri