featured

Etihad Cargo, GSA’yi Euroasian’ın organize ettiği yemekte müşterileriyle buluştu

BAE‘nin ulusal havayolu şirketi Etihad Havayolları KargoTürkiye‘yi Abu Dabi’ye ve oradan da dünya çapındaki noktalara bağlıyor.

Etihad Havayolu’nun kargo departmanı olan Etihad Kargo, Türkiye pazarında güçlü bir varlığa sahip. Yıllar içinde farma ve bozulabilir kargo ürünleri de başta olmak üzere, Türkiye pazarı ürünlerinin Orta Doğu üzerinden tüm dünyaya dağıtımını gerçekleştirmiştir.

Etihad aynı zamanda binicilik endüstrisine verdiği destekle de tanınıyor, havayolu ile at taşımacılığı uzamanlık alanlarından biridir.

Etihad, pandemi boyunca kritik hava kargo kapasitesinin önemli bir sağlayıcısı oldu.

Etihad Cargo, Türk hava kargo pazarı için 19. yüzyıl Osmanlı mimarisinin görkemli atmosferiyle büyüleyici Boğaz manzarasını bir araya getiren Sait Halim Paşa Yalısı’nda bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Geceye katılan dans ekibi tarafından gerçekleştirilen heyecan verici modern dans gösterisi, akşam eğlencesinin bir parçası olarak gerçekleşti.

Euroasian Hava Taşımacılık Türkiye Ülke Müdürü Ali Evren Özsoy; gecenin açılış konuşmasını yaptı. 1 Nisan 2022 itibariyle göreve geldiklerini ve bu süre içersine çok yoğun bir dönem geçirdiklerini söyledi. Günün anlam ve önemine istinaden öğretmenleri de kutladı.Yaptığı konuşmada Türkçe ve İngilizce olarak yurtdışından gelen Etihad ve Euroasia yetkililerini tanıttı.

Euroasian CEO’su İbrahim Seyidov; Etihad Cargo olarak uzun yıllar sonrasında ilk defa bu organizasyonla konukları ile bir araya geldiğini, Euroasian’nın da Türkiye pazarına yeni adım attığını söyledi. Bu gece, bu tarihi ve ikonik mekanda iş paydaşları ve misafirleri ile bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Euroasian ismi Asya ve Avrupa kıtalarının birleşimden oluştuğunu ve mekanın da bu anlamda çok doğru bir seçim olduğunu belirtti.

Etihad Güney Avrupa ve Balkanlar Genel Müdürü Lorenzo Donato; Türkçe “merhaba” diyerek sözlerine başladı. Beş yıldır görevde olduğunu ve iki yıldırda Türkiye’den sorumlu olduğunu, Türkiye’nin ne kadar önemli bir konumda olduğunu, sadece Etihad özelinde değil dünya içinde önemli olduğunu söyledi. Türkiye ekibinin isimlerini söylerek tanıtan Lorenzo Donata ayrıca Etihad’ın 19. yılını da kutladıklarını belirtti.

Keyifli bir atmosferde geçen geceye, Türk hava kargo pazarında yer alan IATA kargo acenteleri katıldı. Hoşça vakit geçirilen gecede katılımcılar, tarihi mekanda bol bol boğaz manzarası fotoğrafı çektirdiler.

Gecenin ilerleyen dakikalarına kadar eğlenen katılımcılar, müzik eşliğinde unutulmaz anlar yaşadılar. (aeroportist)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir