Etihad Airways ve Jet Airways uçuş ağını genişletiyor

Etihad Airways ve Jet Airways uçuş ağını genişletiyor

Etihad Airways ve stratejik partneri Jet Airways, Abu Dabi – Hindistan arasında haftada 28 ek sefer ve 3 yeni destinasyon ile uçuş ağını genişletiyor. Bu gelişme ile birlikte Etihad Airways ve Jet Airways, her hafta Hindistan’daki 18 şehre 280 sefer ile hizmet verecek.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal hava yolu şirketi Etihad Airways ile stratejik partneri Jet Airways, dünyanın en hızlı büyüyen havacılık pazarlarından biri olan Abu Dabi-Hindistan hattında bir araya geliyor. Yeni destinasyonların açılması ve ek seferler ile birlikte iki havayolu arasındaki ilişkiler daha da güçlenecek.

2017’nin ilk yarısından itibaren Birleşik Arap Emirlikleri ve Hindistan arasında haftada 28 ek sefer ile hizmetlerini genişletecek iki havayolu şirketi, Hindistan’da üç şehre daha ulaşacak. Bu gelişme Hindistan ile dünyanın geri kalanı arasındaki etkileşimi arttıracak ve Jet Airways’in diğer şehirlere aktarmasız uçuş gerçekleştirmesini sağlayacak.

Etihad Airways, hâlihazırda Abu Dabi ve Hindistan destinasyonunda Hindistan’daki 11 şehre haftada 175 sefer düzenliyor. Bu gelişme ile birlikte Etihad Airways ve Jet Airways, her hafta Hindistan’daki 18 şehre 280 sefer ile hizmet verecek.

Etihad Airways, 26 Mart 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Abu Dabi ve Kozhikode arasındaki uçuşlarını günde üç seferden dörde çıkaracak. Aynı zamanda 1 Şubat 2017’den itibaren Abu Dabi ve Ahmedabad arasındaki sefer sayısını ikiye katlayarak günlük uçuşlara başlayacak.

Jet Airways Hidistan ve Abu Dabi hattı için operasyonlarında yapacağı birçok değişikliğin duyurusunu yaptı. Bu değişiklikler ile Tamil Eyaleti’ndeki Tiruchirappalli (Trichy) Kannur ve Abu Dabi arasında günlük seferler başlıyor.

Jet Airways aynı zamanda Kuzey Hindistan şehri Chandigarh ve Abu Dabi arasında günlük seferler planlıyor. Böylelikle seyahat severler Punjab Eyaleti’ne yapılan seferlerden de faydalanabilecek. Planlanan iki rota, 2017’nin ikinci yarısında havaalanı yapımlarının tamamlanmasını takiben başlayacak. Yeni Delhi ve Abu Dabi arasındaki seferler ise 15 Ocak 2017’den itibaren günde iki uçuşa çıkarılacak.

Havayolları, halihazırda Abu Dabi ve Hindistan arasında Ahmedabad, Bengaluru, Chennai, Yeni Delhi, Haydarabad, Jaipur, Kochi, Kolkata, Kozhikode, Bombay ve Thiruvananthapuram destinasyonlarına hizmet sunuyor. Jet Airways ise birçok iç hat bağlantılarının yanı sıra Hindistan’daki Pune, Lucknow, Goa ve Mangalore’ye sefer düzenliyor.

2015’te Etihad Airways ve Jet Airways 3,3 milyon yolcuya hizmet vererek Abu Dabi Hindistan hattında rekora imza atmıştı.

Etihad Havacılık Grubu (Etihad Aviation Group – EAG); Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Airways, Etihad Mühendislik, Hala Group ve havayolu iştiraklerinden oluşan dört farklı iş birimi ile küresel bir havacılık ve seyahat grubudur. Etihad Airways’in; airberlin, Air Serbia, Air Seychelles, Alitalia, Jet Airways, Virgin Australia ve Etihad Regional tarafından işletilen İsviçre merkezli Darwin Airline’da azınlık sermaye yatırımları bulunuyor.

Abu Dabi merkezli havayolunun Orta Doğu, Avrupa, Amerika, Afrika, Avustralya ve Asya’da hâlihazırdaki uçtuğu veya başlayacağını duyurduğu toplam 117 uçuş noktası bulunuyor. Şirketin filosu 123 Boeing ve Airbus uçaktan oluşuyor. Etihad Airways’in ayrıca 71’i Boeing 787, 25 Boeing 777-X, 62 Airbus A350 ve 10 Airbus A380 olmak üzere 204 kesin uçak siparişi bulunuyor. Daha detaylı bilgiye şirketin www.etihad.com adresindeki web sitesinden ulaşılabiliyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.