featured

Eskişehir'de 'Yerden Göğe Havacılık'

Anadolu Üniversitesi Havacılık Kulübü Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, “Yerden Göğe Havacılık Semineri” ile MNG Kargo’dan birçok ismi öğrencilerle buluşturdu.

Seminere katılan MNG Havayolları Eğitim Şefi Hacı Mehmet Çamlıbel, Ticaret Başkanı Hasan Tasus, Planlama ve Koordinasyon Başkanı Atilla Arıkan konuşmalarını gerçekleştirdi.
Anadolu Üniversitesi Havacılık Fakültesi mezunu olan Arıkan, konuşmasında kendilerine gelen başvurularda Anadolu mezunlarına öncelik verdiğini belirtti. Çalışan kadrosunun büyük bölümünün Anadolu mezunu olduğunu ifade eden Atilla Arıkan, MNG Kargo’nun diğer kurumlardan farklı olarak bir aile olduğuna dikkat çekti.
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin hem mezunu hem de eski öğretim elemanı olan Mehmet Çamlıbel, “Sizlerin arasından gelip en yüksek kadrolara yükselebilmiş insanlarız” dedi.
Semineri düzenleyen Anadolu Üniversitesi Havacılık Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Büşra Öz, bu tür etkinlikler yolu ile sektör ve öğrencilerin arasındaki bağı kurmayı amaçladığını aktardı. Öz, “Usta isimlerle tanışan öğrenciler bu sayede sorularına yanıt bulabiliyor ve gelecekteki çalışma hayatları hakkında bilgi sahibi oluyor” diye konuştu.
İki oturum halindegerçekleştirilen seminerin ilk oturumunda MNG Havayolları’nın tanıtımı yapıldı ve uçuşlar hakkındaki teknik bilgiler paylaşıldı. İkinci oturumda ise MNG çalışanları, katılımcıların sorularını yanıtladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir