ESKİŞEHİR SHYO FAKÜLTE OLDU.

ESKİŞEHİR SHYO FAKÜLTE OLDU.

 

Anadolu üniversitesi bünyesinde bulunan Sivil havacılık yüksekokulun ismi değişti. YÖK ün 23 Haziran 2012 tarihinde aldığı kararla bu okulumuz bundan sonra Havacılık ve Uzay bilimleri fakültesi olarak müfredatına aynen devam edecek.

Eskişehir SHYO’nun fakülte olması ile mezunlarının unvanlarında bir değişiklik olmayacağı söyleniyor. Eskişehir SHYO’nun isminin Fakülte olması bilhassa kamuda çalışan mezunların ücret intibaklarında faydalı olacağını gerçek. Malumunuz olduğu üzere kamu da yüksekokul mezunları ile fakülte mezunlarının kadro intibakları ve ücretlendirmelerde farklılıklar vardı.

YÖK tarafından alınan bu değişiklik diğer SHYO lara uygulanacak mı uygulanmayacak mı birlikte gözlemleyeceğiz. SHYO ların ilki olan Anadolu Üniversitesi SHYO unu Kayseri ve Kocaeli Üniversitelerinin takip edeceğini düşünüyorum.

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Havacılık Elektrik Elektroniği, Uçak Gövde-Motor Bakım, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ve Pilotaj Bölümlerine Öğrenci Yerleştirme Sınavı ile, Hava Trafik Kontrol Bölümüne ise Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alınmaktadır

Hayırlı olsun…

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör