featured

Erdoğan'dan Çok Önemli Pasaport Açıklaması.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de düzenlenen İstihdam Şurası Ödül Töreni’nde konuştu.

Ödül töreninde yaptığı konuşmada, istihdam ve büyüme, asgari ücret ve esnafa istihdam primi konularına değinen Erdoğan istihdam projesi çerçevesinde gençler için planlarını şöyle ifade etti. “Mevcut sistemde 18-25 yaş aralığında öğrenci olup da çalışmaya başlayanların yetim aylıkları kesiliyor. Yaptığımız düzenleme ile bu durumdaki öğrencilerimizin aylıklarının devam etmesini sağlıyoruz.”
PASAPORT AÇIKLAMASI
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle ilgili planlar kapsamında yeşil pasaport konusuna da değindi:
“Yeşil pasaport olarak bilinen hususi damgalı pasaport sahibi gençlerimiz, kayıtlı olarak çalışmaya başladıklarında bu haklarını kaybediyorlardı. Artık 18-25 yaş aralığındaki gençlerimiz çalışmaya başlasalar da pasaportlarını kullanmayı sürdürebilecekler”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 7 sene önce

    Sefa İnan Bey’in paylaşmış olduğu yazıda dediği çıktı. Hatta konuşmasında teşekkürü aldı işverenler tabi 1 kişi atıp 1 kişi alanlarda aldılar.

    Cevapla
  2. kendi kendini ayrıştırmayı,ayrıcalıklı,torpilli yaşamayı marifet sayan bizden başka bir millet var mıdır acaba ? normal pasaportu olanlar soyulsun,eziyet çeksin, ticari,özel bilgileri milletin eline geçsin umurlarında değil varsa yoksa kendi eşrafları,yandaşları,çoluk,çocukları! bir de ülkemize sadece kimlikle gelip,çıkmadan 9 ay kalan,vergisiz ev,arsa alan çoğu ab üyesi ülke vatandaşlarına da yeşil pasaport ver ülkemize daha rahat girip çıksınlar,kalış süreleri 9 ay ile sınırlanmasınlar olur mu !!!

    Cevapla