ERDOĞAN KUDÜS ÇAĞRISI YAPTI THY KUDÜS İÇİN FİYAT DÜŞÜRDÜ

ERDOĞAN KUDÜS ÇAĞRISI YAPTI THY KUDÜS İÇİN FİYAT DÜŞÜRDÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısı ve ardından gelen THY’nin fiyat indirimi Kudüs’e Türk akını başlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı sonrası THY’nin Kudüs’e gidiş-dönüş uçak biletini 159 dolara indirmesi yurtdışına tur düzenleyen şirketleri sevindirdi.

Tur operatörlerinin temsilcileri, geçen ay sonunda Erdoğan’ın, İsrail’in Mescid’i Aksa’ya karşı tutumu üzerine Müslümanlar’a yaptığı ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısı sonrasında bölgeye ziyaretlerin arttığını belirterek “THY’nin indirimiyle bu ziyaretlerde yüzde 100’e varan artışlar olacak” dediler.

YÜZDE 100 ARTIŞ

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy “THY’nin indirim kararını çok olumlu ve yerinde bulduklarını belirterek “Sayın Cumhurbaşkanı’nın Kudüs konusunda çağrısı çok doğruydu. İsrail’in vizede ve güvenlikte aşırıya kaçmaması durumunda turist sayısının yüzde 100’den fazla artacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

CİDDİ ARTIŞ VAR

Hac ve umre organizasyonu yapan Vizyon Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çizmeci ise şunları söyledi;

“Mart ayında THY ile yaptığımız Kudüs konusundaki görüşmelerde fiyatın sene sonu gibi düşeceğini gözlemlemiştik. Bu fiyat düşüşüyle birlikte turlara talep daha da artacak.

Zaten bu ay ve önümüzdeki aylara dönük Kudüs turlarına ciddi anlamda talep artışı gözlemliyoruz. Daha bugün (dün) yaklaşık 30 kişilik bir grubumuzu gönderdik”

Jolly Tur Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Figen Erkan “Bu hem bizim için hem de  sektördeki  diğer tur operatörleri için avantaj teşkil edecek ve talebin artmasını sağlayacak”dedi.

ETS Tur’dan yapılan açıklamada ise “Kudüs turlarımızın sayısını artıracağız” denildi.

TURİZMDE 1 MİLYON ÇİNLİ HEDEFİ

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Turistik Otelciler Derneği Başkanı (DENTUROD) Murat Şen, Türkiye’ye gelen Çinli turistlerin yaklaşık yüzde 95’inin Pamukkale’yi ziyaret ettiğini, yapılacak bazı çalışmalarla bu ülkeden 1 milyonun üzerinde turistin ülkeye çekilebileceğini belirtti.

Türkiye’ye gelen Çinli turist sayısının geçen yıl yaşanan bazı olumsuzluklardan dolayı düşüş olduğunu, bu yıl ise Çin’den gelenlerin sayısında yükseliş yaşandığını kaydeden Şen “Mayıs ayı sonuna kadar 81 bin Çinli gelmiş. Bu yıl Çin’den gelecek misafirlerde yaklaşık olarak 2015 yılında yakaladığımız 300 binli rakamları hedefliyoruz ama bunlar bizim için yeterli değil” dedi.

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
SHLOMOalp Recent comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
alp
Ziyaretçi
alp

filistinlilerin ermeni soykırımı anısına posta pulu bastırdığını biliyormuydunuz….israil ise sözde soykırımı tanımadı…araplar yine sattı…arkamızdan hançerledi bizi…aptal dostun olacağına ………………!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(ermeni soykırımını onaylamak demek türk&osmanlı ordusuna cani ve tecavüzcü yakıştırmasını onaylamak demektir…bunu kınıyoruz)
http://www.gundogumu.com/haber/13937/filistinin-nankorlugu.html#comment

0

0
SHLOMO
Ziyaretçi
SHLOMO

TURKIYEDEN KUDUSE DINI GOREV BE NAMAZ KILMA NIYETILE GELECEK OLANLARIN ISRAILIN BU SEHRE KATKILARINI, ULKEYI NASIL COL HALINDEN MODERN BIR ULKE HALINE GETIRDIKLERINI\ YILLARDIR OLAYSIZ CUMA NAMAZLARININ KILINDIGI BIR YER OLARAK GORECEKLERINI TEMIN EDERIM. YETER KI POLITIK GOSTERILERDEN KACINSINLAR VE TURK MILLETININ EFENDILIGINI ISRAILLILERE BIR DEFA DAHA GOSTERSINLER, ISRA’L’N ‘ISGALCI, ZALIM, POSTALLARIYLA KUTSAL YERLERI KIRLETMEDIGINI, ASAYIS VE MUMINLERI KORUMAKTAN BASKA BIR GOREVLERI OLMADIGINI GORECEKLER, MESCIDI AKSAYI YIKMAK DIYE BIR DELILIGI PLANLADIKLARI IDDIASININ GULUNC BIR YALAN OLDUGUNU ANLAYACAKLARDIR.

0

0