featured

Erdoğan hibe uçakla ilgili son noktayı koydu!

VIP jumbo jete ilişkin konuşan Erdoğan, ‘Katar bu uçağı satıyordu, biz de ilgilendik. Katar Emiri haberdar olunca uçağı Türkiye’ye hibe etti’ dedi.
Azerbaycan ziyareti sonrası uçakta gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Katar Emiri Tamim bin Al Sani’nin ‘hediye ettiği’ VIP jumbo jet hakkında konuşan Erdoğan, “Katar bu uçağı satıyordu, hatta rakam bildiğim kadarıyla 500 civarındaydı. O esnada biz de ilgilendik. Katar Emiri, bundan haberdar olunca uçağı Türkiye’ye hibe etti; ‘Ben Türkiye’den para almam; bunu Türkiye’ye hediye ediyorum, hibe ediyorum’ dedi” ifadelerini kullandı.
Erdoğan, CHP’nin televizyon kanalı satın aldığı yönündeki iddialara ilişkin olarak da, “Bir TV kanalı açmış açmamış çok önemli değil. Bunlar önemli değil. Ama daha önemli bir suç var. Siyasi partiler banka kurabilir mi? Hayır, kuramaz. Ama şu anda CHP, İş Bankası hisselerinin yüzde 28’inin sahibi durumunda” dedi.

‘MAHKEME MAHKEME SÜRÜNECEKLER’

NTV’de yer alan habere göre VIP jumbo jetin satın alındığı iddiasına ilişkin konuşan Cummhurbaşkanı Erdoğan, “Katar Emiri uçağı Türkiye’ye hibe etti. O uçak benim şahsımın değil Türkiye Cumhuriyeti Devletinindir” dedi. Erdoğan, konuyla ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Sağırları incitmek istemem ama bahsettikleriniz, duymuyorlar ama uyduruyorlar. İşin aslı nasıl peki? Katar bu uçağı satıyordu, hatta rakam bildiğim kadarıyla 500 civarındaydı. O esnada biz de ilgilendik. Katar Emiri, bundan haberdar olunca uçağı Türkiye’ye hibe etti; ‘Ben Türkiye’den para almam; bunu Türkiye’ye hediye ediyorum, hibe ediyorum’ dedi. O uçak benim şahsımın değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nindir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne verilecek böyle bir uçak, CHP’yi niye rahatsız ediyor? Ya da onların tvkanallarını niye rahatsız eder? Bunları anlamak mümkün değil. Ben bunlara hukuki davalar açtım. Bunlar mahkeme mahkeme sürünecekler. Hepsi, genel başkanları da öyle. Atar atar iftiraları, biz davaları kazanıyoruz; o ödemekten bıkmıyor, biz de kazanmaktan bıkmayacağız, devam edeceğiz. Sözünü ettikleri uçak şu anda boyanıyor. İnşallah her şey bitikten sonra bir seyahati de onunla yaparız. Ama Türkiye Cumhuriyeti’nin uçağına bineceksiniz, benim uçağıma değil.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir