Erciyes projesinde 2’nci Seri Uçak tamamlandı

Erciyes projesinde 2’nci Seri Uçak tamamlandı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI) tarafından, Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki C-130 nakliye uçaklarının aviyonik modernizasyonunun gerçekleştirildiği C-130 Aviyonik Modernizasyon (ERCİYES) Projesi kapsamında 2’nci Seri Uçak Kabul’ü gerçekleştirildi.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile TAI arasında Aralık 2006’da imzalanan Hv.K.K.lığı envanterindeki 13 adet C-130E ve 6 adet C-130B nakliye uçağının Aviyonik Modernizasyonunu kapsayan Erciyes projesinde 2’nci Seri Uçak Kabul’ü, 28 Aralık 2017 tarihinde tamamlandı.

Projede prototip aşamasına ait tüm Sertifikasyon / Kalifikasyon test uçuşları tamamlanarak Tamamlayıcı Tip Sertifikası (STC) belgesi alındı. Söz konusu belge milli olanaklarla verilen ilk Sertifikasyon belgesi olma özelliğini taşıyor.

C-130 Aviyonik Modernizasyon Projesi ile uçaklar; uluslararası seyrüsefer ihtiyaçlarına (GATM, RVSM, CAT-II) uyumlu, 4 MFD ve 2 CDU ile modernize edilmiş, yüksek harekat etkinliğine sahip çok amaçlı 2 görev bilgisayarı ve yer görev planlama sistemi ile gece görüş uyumlu gösterge ve aydınlatma sistemleriyle donatılmış olarak teslim ediliyor.
(defenceandtechnology)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.