Enkaza Ulaşıldı En Az 100 Ölü

Enkaza Ulaşıldı En Az 100 Ölü

Mısır’dan havalanan Rusya’ya ait bir yolcu uçağı Sina Yarımadası’nda düştü. Uçakta 217 yolcu ve 7 mürettebat toplam 224 kişi bulunuyordu.

Mısırlı yetkililerin yaptığı son açıklamalara göre uçağın düşük bir hızda yere çakıldığı ve en az 100 kişinin öldüğü söylendi. Önümüzdeki dakikalarda ölü sayısının artması bekleniyor. Enkaz bölgesine çok sayıda ekibin ulaşması bekleniyor. Olayı yerine geç ulaşılmasının sebebi olarak yabancı kaynaklarda militanların kontrol ettiği bölge olarak belirtildi. Son söylenenlere göre Mısır Devlet Başkan’ı olay yerine doğru yola çıktı.

Şarm El Şeyh havalimanından yapılan açıklamada, “Uçağın kalkmasının ardından pilot bağlantıya geçti ve teknik sorunu bildirdi. Rotayı değiştirmeyi ve Kahire havalimanında iniş talep etti. Daha sonra bağlantı koptu” denildi.

Enkazdan çıkartılan hayatını kaybeden yolcuların Kahire’ye transfer edilmeye başlandığını duyurdu.

Güncelleme: Uçağın düşük hızla yere vurduğu ve 2 veya 3 parçaya ayrıldığı belirtildi.

Güncelleme: Uçağın düştükten sonra yanmaya başladığı ve hayatını kaybedenlerin yanarak öldüğü söyleniyor!

Güncelleme: Uçak Kuleye ilk önce motor arızası bildirdiği söyleniyor.

Putin’den talimat 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus uçağının düşme nedeninin araştırılması için devlet komisyonu kurulması yönünde talimat verdi. Başbakan Dmitri Medvedev başkanlığındaki komisyon, araştırmalarını Mısırlı yetkililerle birlikte yürütecek.

Putin, Olağanüstü Haller Bakanı Vladimir Puçkov’a da olay yerinde araştırma yapmak üzere bir an önce Mısır’a ekip gönderilmesi talimatını verdi.