Endonezya’nın Turistik Adası Bali’deki Yanardağ Bugün Yeniden Patladı

Endonezya’nın Turistik Adası Bali’deki Yanardağ Bugün Yeniden Patladı

Endonezya Volkanoloji ve Jeolojik Afet Azaltma Merkezinden (PVMBG) yapılan açıklamada, Bali’deki Gunung Agung Yanardağı’nda patlama meydana geldiği ve yanardağ çevresinde kül tabakası oluştuğu belirtildi.

Avustralyalı turistler tatil için Bali’ye akın ediyor ve bazı sigorta şirketleri yolcuları sigortalamayı reddediyor.

Yanardağ zirvesini kaplayan yoğun sis tabakası nedeniyle püsküren kül ve dumanın ne kadar yüksekliğe çıktığının ölçülemediği ifade edilen açıklamada, halktan ve adada bulunan turistlerden tehlikeli bölgeden uzak durmaları istendi.

Ulusal Afet Yönetim Ajansı (BNPB) Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho, yaptığı açıklamada, yanardağ için daha önce verilen turuncu alarm seviyesinin devam ettiğini belirterek krateri çevreleyen 4 kilometrelik alanda faaliyette bulunulmaması uyarısı yaptı.

Yanardağdan haziran ayında püsküren kül ve dumanın, hava trafiğini etkilemesiyle Bali ve Doğu Cava’daki bazı havalimanları geçici süreyle uçuşlara kapatılmış ve uçuşların aksamasından binlerce turist olumsuz etkilenmişti.

Takımadalar ülkesi Endonezya, Pasifik Okyanusu’nun “Ateş Kuşağı” olarak adlandırılan 130’a yakın aktif volkanın bulunduğu bir bölgenin merkezinde yer alıyor.


Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
konyalı kadir kapıcı

ne hikmetse dünyadaki bütün yanardağları patlamadan önce görüyorum duru görü diyorlar buna imge şeklinde geliyor bu görüntüler fesimde paylaşıyorum tabi bunu durum medyumluk değil sadece haberci rüya gibi bişey bu doğal afetlerin çoğunu görüyorum kasırga maden kazası sel depremlerde ağrılardan biliyorum yerlerini bile söylüyorum nerde deprem olacagını