Endonezya’da içinde 188 kişinin olduğu yolcu uçağı denize düştü

Endonezya’da içinde 188 kişinin olduğu yolcu uçağı denize düştü
Endonezya’da, içinde 188 kişinin olduğu belirtilen yolcu uçağının denize düştüğü bildirildi.Endonezya’da Lion Havayolları’na ait Boeing 737 Max 8 tipi 200 yolcu kapasiteli bir yolcu uçağının denize düştüğü kazaya ilişkin Endonezya Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, uçakta 188 kişinin bulunduğunu açıkladı.
Boeing 737 Max 8 tipi 200 yolcu kapasiteli, JT 610 sefer sayılı uçağın Jakarta-Pangkalpinang seferini yaparken düştüğü belirtildi.
Denize düşen uçağın kalkışından 13 dakika sonra uçuş kulesi ile bağlantısının kesildiği bildirildi. Kazada can kaybı olup olmadığına ilişkin ise bilgi verilmedi.
Lion Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Edward Sirait, uçağın düşmesiyle ilgili “Şu anda herhangi bir açıklama yapamayız. Bütün bilgileri ve verileri toplamaya çalışıyoruz” dedi.
UÇAKTA 188 KİŞİ VARDI
Endonezya’da Lion Havayolları’na ait Boeing 737 Max 8 tipi 200 yolcu kapasiteli bir yolcu uçağının denize düştüğü kazaya ilişkin Endonezya Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, uçakta 188 kişinin bulunduğunu açıkladı.
UÇAĞIN BAZI PARÇALARINA ULAŞILDI
Uçağın düştüğü bölge bulundu, enkazdan bazı parçalara ulaşıldı.
Endonezya’da en son 2014’te yaşanan uçak kazasında; Airbus 320 tipi uçak Surabaya’dan Singapur’a gitmek için havalandıktan kısa bir süre sonra düşmüş, kazada 162 kişi hayatını kaybetmişti.
Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
gdbig

sudaki ucagin fotografi bu olaya mi ait? degilse cok yaniltici.

Hıdır KOCAKAYA

Tüm havacılık camiasına geçmiş olsun. hayatını kaybeden , cokpit,cabin ve yolculara allah’tan rahmet diliyorum. havalandıktıktan 13 dakika sonra düştüğü belirtilen,737 Max 8 uçaklar çok yeni jenarsyon uçaklar, kaza kırım raporu çıkınca ne olduğu sebepleri açıklanır. ne zaman arka arkaya deprem olsa, uçak kazası meydana geliyor.