featured

Endonezya’da bir yolcu uçağıyla irtibat kesildi

Endonezya’da Sriwijaya Havayolları’na ait yolcu uçağı ile irtibatın kesildiği bildirildi. İrtibatın kesildiği yolcu uçağını arama çalışmaları sürüyor.

Havayolu, Borneo adasındaki Pontianak’a  öğleden sonra Soekarno-Hatta uluslararası havaalanından ayrıldığında, personel dahil 62 kişinin uçakta olduğunu doğruladı.

Airline Haber TÜRK HAVA YOLLARI, PEGASUS,HAVACILIK,HAVACILIK HABERLERİ,SON DAKİKA 211627Raporlara göre, Boeing 737 yolcu uçağı, kalkıştan sadece birkaç dakika sonra “10.000 fit düştükten” kısa bir süre sonra denizin üzerinde kayboldu.

Uçak Endonezya’nın başkenti Cakarta’daki Soekarno-Hatta havaalanından güneydoğu Asya ülkesindeki bir başka şehir olan Pontianak’a gidiyordu.

Endonezya ulaştırma bakanlığı, SJY 182 uçuş numaralı Sriwijaya Air uçağıyla temas kesildikten sonra arama kurtarma soruşturmasının başlatıldığını doğruladı.

Airline Haber TÜRK HAVA YOLLARI, PEGASUS,HAVACILIK,HAVACILIK HABERLERİ,SON DAKİKA NINTCHDBPICT000629602613 Airline Haber TÜRK HAVA YOLLARI, PEGASUS,HAVACILIK,HAVACILIK HABERLERİ,SON DAKİKA NINTCHDBPICT000629602622

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 2 sene önce

  Sefa Bey nedir bu? Kaçıncı vaka? O bölgede uçaklar hep düşüyor? Var mı yorumunuz?

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Uçak düştü. Hala haberiniz yok!

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Allah sabır versin Ekim 2018’de, bir Lion Air Boeing 737 MAX jetinin Cakarta’dan kalktıktan yaklaşık 12 dakika sonra Java Denizi’ne düşmesi sonucunda 189 kişi ölmüştü

  Cevapla