En acil konu pilotlar

En acil konu pilotlar

 En acil konu pilotlar 

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık,  pilotlar için özel olarak çıkarılacak KHK’yla ilişkin toplantının salı günü yapıldığını kaydederek şunları söyledi:

”İlk yayınlanacak KHK’da bu konular yer alacak. Öncelikle ayrılanlardan çağıracağız. Başka sınıflara ayrılanlar var, onlardan çağıracağız. Hızlı bir yetiştirme mekanizması uygulayacağız. Üniversitelerin uçuş bölümünden mezun olanların hızlı bir eğitimden geçirilerek pilot olması konusunda çalışacağız. Subay açığı var diyebileceğemiz bir durum yok. En acil konu pilotlar. Yeteri kadar pilotumuz var ama dünya standartlarını yakalamak zorundayız. Bu alınacak pilotların güvenlik soruşturması çok önemli.  15 Temmuz’da 267 pilot ordudan ayrıldı. İhtiyacımız olan rakam, bu ayrılanlar kadar. Şartları tutan herkesi değerlendireceğiz.”

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
B777 Kaptan
3 yıl önce

Vatanımız için Canımız feda.Çağırsınlar seve seve gideriz.

inanıyorum ki...
3 yıl önce

İnanıyorum ki hiç bir asker, bu durumda TSK ya sırt çevirmez.. Evet maddi gelir önemli hepsi düzenini kurmuş çoluk çocuk sahibi insanlar ama KURT, PARS, ATMACA, KOBRA, CEYLAN, YARASA dır bu insanlar… Yeri gelirse tulumu giyerler…