Emirates

Emirates, uzay görevindeki astronot ile gerçekleştirdiği canlı röportajı yolcularına sunuyor

En iyi eğlenceyi bulmak için sınırları aşmak Emirates ice için yeni bir şey değil. Ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice, bu kez BAE’li astronot Dr. Sultan AlNeyadi ile gezegenimizin 400 kilometre üzerinde korkusuzca süzülürken uzaydaki “uçuş deneyimi” hakkında gerçekleştirilen canlı röportajı yolculara sunmaya hazırlanıyor.

ice deneyiminin üzerine biraz yıldız tozu serpecek olan röportaj, saygın astronotun Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) altı aylık görevini tamamladıktan sonra Dünya’ya geri dönüş yolculuğuna başladığı gün olan 1 Eylül 2023’ten itibaren Emirates World Channel’da yayınlanacak. Uzaydan dünyamıza yolculuğun 16 saat kadar sürmesi bekleniyor; bu, Emirates’in en uzun seferi olan Auckland’dan Dubai’ye 17 saatlik uçuş süresinden sadece bir saat daha kısa. Emirates ice için röportaj, Houston’daki NASA merkezi aracılığıyla, uzaydan yeryüzüne iletişim bağlantısı yoluyla Muhammed Bin Rashid Uzay Merkezi (MBRSC) Görev Kontrol Merkezi’nden gerçekleştirildi.

Emirates’in IFE (uçak içi eğlence) ve Bağlantıdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Brannelly ile röportaj gerçekleştiren Dr. AlNeyadi, uzay aracındaki eğlence olanaklarını, yediği yemekleri ve ailesiyle nasıl bağlantıda kaldığını anlatırken, Patrick de Emirates deneyimiyle paralellikler kuruyor. ISS’nin 400 kilometre yükseklikte saatte 28.000 kilometre yörünge hızında gerçekleşen canlı görüntülerine, Dr. AlNeyadi’nin mikro yerçekiminde kahvesinin tadını çıkarırken, deneyler yaparken ve gezegenimizin muhteşem manzarası eşliğinde günlük egzersizine hazırlanırken kaydedilmiş görüntüleri eşlik ediyor.

Dr. AlNeyadi’nin bir BAE astronotu olarak Expedition 69 kapsamında ISS’de 6 aylık bir görev için yer alan ilk Arap olmasının yanı sıra, uzay yürüyüşü gerçekleştiren ilk Arap Astronot olarak ün kazanması Emirates’i bu yolculuğa yönlendiren faktörler oldu. Emirates, BAE’nin ulusal kahramanlarından biriyle bağlantı kurmaktan ve ice’da tarih yazan bir içerik üzerine işbirliği yapmaktan onur duydu.

2003 yılında 500 kanalla hizmete giren Emirates ice, son 20 yıldır ödüllü birinci sınıf eğlence alanında büyük bir sansasyon yaratıyor. IFE sistemi artık 6.500’den fazla eğlence kanalı, 80 Oscar ödüllü film, 2.000’den fazla film, 650 TV şovu ve 40 dilde 4.000 saatlik müzik, podcast ve sesli kitapların yanı sıra uzaydan canlı yayınlanan özel röportajlar gibi eşsiz içerikler sunuyor. Emirates ice için sınır gökyüzü değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir