EMIRATES KURUMSAL SADAKAT PROGRAMINI YENİLEDİ

EMIRATES KURUMSAL SADAKAT PROGRAMINI YENİLEDİ

Müşteri memnuniyetini artırmak için çalışmalarına devam eden Emirates Havayolu, geliştirdiği Emirates Business Rewards programı ile son dakika rezervasyonlarında ücret iadesini kolaylaştırdı ve sınıf yükseltmede daha rekabetçi hale geldi.

Yeni geliştirilen programın en önemli özelliklerinden biri Emirates Business Rewards puanları ile herhangi bir ücret türü veya herhangi bir sınıfta rezervasyon yapma imkânı sunması. Kurumsal sadakat programının bir parçası olarak, böyle bir esneklik sunan bölgedeki tek havayolu olan Emirates, bu hizmeti ile iş seyahatlerinde maliyet verimliliğinin artırılmasına yardımcı oluyor. Emirates, müşteri memnuniyeti çalışmaları kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri’nde iş seyahatleri gerçekleştiren 800’den fazla yolcu ve iş seyahatleri konusundaki karar mercileri ile bağımsız bir araştırma gerçekleştirdi. Bu araştırmanın sonuçları, kurumsal seyahatlerdeki maliyet ve uçuş esnekliğine olan ihtiyaç konusunu pekiştirirken, sonuçlar Emirates Business Rewards yeni özellikleri ile de uyum gösterdi.

Araştırmaya göre havayolu seçiminde en önemli üç etmen yüzde 30 ile ücret, yüzde 26 ile uçuş zamanları ve yüzde 23 ile ödenen paranın karşılığı olarak belirlendi. Her sınıftaki sınıf için para iadesine ek olarak Emirates Business Rewards puan, kazanma konusunda sağladığı esneklik ile müşteri ihtiyaçlarını daha iyi karşılıyor.

Araştırmaya katılanların yüzde 29’unun ve kurumsal firmaların yüzde 50’sinin iş seyahatlerinin rezervasyonunu havayolu şirketlerinin internet sitelerinden, daha küçük firmaların ise rezervasyonları direkt internet kullanarak yaptıkları açıklandı.

Programın rezervasyon araçları, programda puanların görüntülemenin yanı sıra kolay bir kullanım sağlıyor. Geliştirilen program, sayısız çalışan kaydı ile daha fazla sektöre fayda sağlayacak. Yenilenen program kapsamında firmanın büyüklüğüne bakılmadan kayıt işlemi kolaylaştırılırken, eklenen “Misafir Kullanıcı” girişi ile firmadan olmayan danışmanlar veya firma adına seyahat eden müşterilerin de programa dâhil edilmesi ve Emirates Business Rewards puanı kazanabilmesi sağlandı.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.