featured

Emirates 300.000’den fazla kabin başvurusu aldı…

 

Önümüzdeki yıla kadar operasyonların ve ağ kapasitesinin %100’üne geri dönme beklentisiyle, Emirates, kabin ekibi işgücünü güçlendirmek için muazzam bir işe alım hamlesi başlattı.

Bu, Dubai merkezli taşıyıcının Ağustos ayında başlattığı ilk tur sonrasında başlattığı ikinci pandemi sonrası işe alım hamlesi. Hedef, o zamanlar 3.000 kabin ekibi ve 500 havalimanı servis personelini işe almaktı.

Havayolu tarafından da teyit edildiği üzere, Emirates bu ay çok daha fazla mürettebatın yanı sıra pilotlar, mühendislik uzmanları ve yer personeli aradığından, bu işe alım süreci sırasında sayı iki katına çıktı.

İyileşme sonrası operasyonlarımızı hızlandırırken, Nisan 2022’den Mart 2023’e kadar olan mali yıl boyunca yaklaşık 6.000 kabin ekibi pozisyonunu işe alma hedefiyle işe alım çalışmalarımızı hızlandırıyoruz.

İlgilenen başvuru sahiplerinin Dubai’de ikamet etmeye ve BAE’nin çalışma vizesi gereksinimlerini yerine getirmeye istekli olmaları gerekir. Ayrıca, konaklama ve müşteri hizmetlerinde bir yıldan fazla deneyim ve lise mezunu olmak da Emirates’in bir şartıdır.

Emirates, büyük bir aday havuzuna sahip. Toplamda, havayolu yalnızca kabin ekibi için 300.000’den fazla başvuru aldı.

Havayolu , aşağıdakileri belirterek, diğer pozisyonlar için daha da fazla başvuru geleceğinden emin :
“Kabin ekibi işe alım sürecimizi Ağustos 2021’de başlattığımızdan bu yana, dünyanın her yerinden 300.000’den fazla başvuru aldık ve bu göreve ve Dubai’nin yaşamak ve çalışmak için en iyi şehirlerden biri olarak artan itibarına olan büyük ilgiyi gördük”

Aday havuzundan seçildikten sonra, başarılı adaylar uçuş kariyerlerine başlamadan önce Dubai’deki Emirates Aviation College’da haftalarca zorlu bir eğitimden geçecekler.

Emirates, havacılık endüstrisindeki talebin geri dönüşünde işe alım sürecini hızlandırıyor. Şu anda, havayolu 2019 seviyelerinin yaklaşık %70’inde faaliyet gösteriyor ve Kasım ayında kış tarifesinin başlangıcında kapasitenin %80’i geçmesini bekliyor.

Daha da iyisi, havayolu, koltuk faktörü ve talep açısından toparlanma işaretleri gördüğünden, önümüzdeki mali yılda kâra dönüş öngörüyor.

Emirates’in COO’su Adnan Kazım şunları söyledi:“Önümüzdeki yıl, havayolunun koronavirüs pandemisinden önce bıraktığı operasyon düzeyine geri dönmek açısından bir dönüm noktası olacak. Bizim için gelecek yıl tam iyileşme yılı olacak, %100 hedefimiz bu.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir