Ekşi: “2019’da Yeni Nesil Geniş Gövdeli Uçak Alacağız”

Ekşi: “2019’da Yeni Nesil Geniş Gövdeli Uçak Alacağız”

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, şirketin 2019 yılında geniş gövdeli uçakları filosuna katarak Avustralya uçuşlarına başlayabileceğini belirtti. Yakında 2018 bütçesinin açıklanacağını söyleyen Ekşi, asıl büyümenin 3. havalimanıyla olacağını vurguladı.

Atatürk Havalimanı’ndaki Türk Hava Yolları ( THY) ekip odasını ziyaret eden Genel Müdür Bilal Ekşi, uçuş ekiplerinin yeni yılını kutladı. Burada açıklamalarda bulunan Ekşi, esas büyümenin 2019 yılında olacağını belirterek, “Çünkü 2019 yılında biz yeni nesil geniş gövdeli uçaklarımızı almaya başlayacağız. Dolayısıyla daha uzak hatlarda da yeni destinasyon noktalarına da ulaşmış olacağız” dedi.

Yaşanan onca sıkıntıya rağmen 2017 yılının Türk Hava Yolları için çok güzel geçtiğini söyleyen Ekşi, “2017 yılı THY olarak çok güzel geçti. Yüzde 9’un üzerinde bir büyümeyle tamamlayacakmışız gibi görünüyor. Kesin sonuçları 15-20 gün içerisinde açıklarız. Son üç çeyrekte de açıkladığımız gibi rekor bir finansal sonuç elde ettik. Dolayısıyla bu THY’yi yolcuları tarafından tekrar tercih edildiğinin bir göstergesi. Bu da THY’nin gücünü gösteriyor. Hem de ülkemizin istikrarıyla beraber, Türkiye büyüdüğü için THY’nin de büyüdüğünü gösteriyor” dedi. (HT)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.