ECAC 157. Genel Müdürler Toplantısı Paris’te Yapıldı - Airline Haber

ECAC 157. Genel Müdürler Toplantısı Paris’te Yapıldı

Türkiye’nin de kurucu üyesi olduğu Avrupa Sivil Havacılık Konferansı’nın (ECAC) 157. Genel Müdürler Toplantısı 15 Aralık 2021 tarihinde Paris’te yüz yüze ve video konferans şeklinde düzenlendi.

Söz konusu etkinliğe Türkiye’yi temsilen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal YÜKSEK katılım sağladı. Genel Müdürler Toplantısına, Avrupa Bölgesindeki 44 Üye Devletin Sivil Havacılık Genel Müdürleri ve diğer üst düzey temsilcilerinin yanı sıra ICAO Genel Sekreteri ile AB Komisyonu, EUROCONTROL, EASA, JAA TO gibi uluslararası organizasyonlardan üst düzey temsilciler de katıldı.

Toplantıda yer alan konulardan biri 2025 yıllında ECAC Bölgesini temsilen seçilecek ICAO Konsey Üyeliği oldu. Konuyla ilgili olarak söz alan SHGM Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal YÜKSEK, daha önceki toplantılarda da dile getirildiği gibi ECAC tarafından oluşturulan ve hali hazırda devam eden ICAO Konsey Üyeliğine seçim yönteminin adil olmadığı, ECAC da sabit 5 ülkenin daimi aday olarak hiç bir seçim yapılmadan her ICAO seçim döneminde öne sürülmesinin  ECAC ın yönetmelikleriyle de uyuşmadığını ve tarafımızca önerilen 4+4 modelinin daha adil ve sürdürülebilir olduğunu ifade etti.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

28 uçaklık dev anlaşma! İlk iki Eurofighter Typhoon Körfez ülkesine ulaştı!

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.