Düşen Uçağın Karakutusunda Patlama Sesi

Düşen Uçağın Karakutusunda Patlama Sesi

Mısırda Düşen yolcu uçağı için yeni bir iddia Fransa’dan geldi. France 2 yaptığı haberde kaynağını Mısırlı bir yetkiliye dayandırdığını söyleyerek uçağın karakutunsunda patlama sesinin net bir şekilde duyulduğunu ifade etti.

Karakutuda Patlama Sesi İddiası

Mısır’da düşen Rus yolcu uçağı Airbus A321 ile ilgili soruşturma yürüten adı açıklanmayan yetkililerden biri, Fransız televizyonu France 2’ye yaptığı açıklamada, kara kutu kayıtlarındaki seslerin, uçakta motordaki arızayla ilgisi olmayan bir patlamanın meydana geldiğini gösterdiğini ileri sürdü.

Kaynak, “Uçağın kara kutu (Voice Recorder) kayıtlarında, uçuş sırasında meydana gelen patlama sesi duyuluyor” dedi.

Kazayı Darina mı çözecek

Uçağın düşmesinin ardından uçuş öncesi havaalanı penceresinden baktığı fotoğraf sosyal medyada çokça paylaşılan olayın en küçük kurbanı 10 aylık Darina Gromova’nın cenazesi uçak enkazından 35 km uzakta bulundu. Bu bilgi, uçağın tahmin edilenden daha önce parçalanmış olabileceğini akıllara getirdi. Bebeğin cansız bedeninin enkazdan bu kadar uzakta bulunması üzerine araştırma alanı da 40 kilometreye kadar genişletildi. Uluslararası havacılık uzmanları, Darina’nın cenazesinin bulunduğu yerin olayın aydınlatılmasında önemli bir ipucu olabileceğini ifade etti.