Dünyanın En İyi Havalimanı Belirlendi

Dünyanın En İyi Havalimanı Belirlendi

Moskova’daki Şeremetyevo Havalimanı, dünyanın en iyi havalimanı olarak belirlendi.

Rusya’nın başkenti Moskova’daki Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı İngiltere merkezli bagaj hizmet sağlayıcısı Stasher tarafından dünyanın en iyisi olarak belirlendi. Şeremetyevo Havalimanı, Amsterdam’daki Schiphol ve New York’taki JFK havalimanlarını geride bıraktı.

Moskova’da bayram namazı: Camilere sığmayan 100 binden fazla Müslüman namazı sokaklarda kıldı
Stasher, dünyanın en büyük 106 havalimanının kıyaslandığı bir liste hazırlayarak; havalimanlarını gıda, konaklama, park ücreti, uçuş bekleme süresi, şehir merkezine uzaklık ve mağazalara erişim gibi kriterlere göre sıraladı. Sıralamada Moskova’daki Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı 10 üzerinden 6.5 puan alarak birinci sıraya yerleşti. Havalimanının uçuş programına uyum ve park ücreti bakımından en iyisi olduğu kaydedildi.
Ayrıca uçuşların yalnızca yüzde 6’sında 15 dakikadan fazla gecikme olması ile de dünyanın en iyisi olduğu belirtilen havalimanı, yolcular için bekleme salonları konusunda da ilk üçte yer aldı.

Moskova’daki izinsiz gösteriden ‘endişe duyan’ Paris yönetimine Zaharova’dan Sarı Yelekler hatırlatması
Londra’daki Heathrow ikinci sırada yer alırken, Trinidad’daki Piarco ve Tobago havalimanları üçüncü oldu. En konforlu 10 havalimanı arasında Tayland’ın Suvarnabhumi, Danimarka’nın Kopenhag havalimanlarının yanı sıra, Kolombiya’daki iki havalimanı, Avustralya’nın Adelaide, Kanada’nın Calgary ve Katar’ın Hamad havalimanları bulunuyor.

Öte yandan Amsterdam’daki Schipol Havalimanı 62., Paris’teki Charles de Gaulle Havalimanı 101, ve New York’taki JFK Havalimanı 102. sırada yer alıyor.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments