featured

Dünyanın en iyi 10 havayolu şirketleri Açıklandı

ABD havayolu şirketleri dünyanın en iyi 10 havayolu şirketi arasına giremedi. The Points Guy’ın yıllık yolcu memnuniyeti anketine göre, Delta Havayolları genel sıralamada 24. sırada yer aldı ve Kuzey Amerika’daki en iyi havayolu unvanını aldı. Liste Eylül 2021 ve Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılan tüketici anketlerinden elde edilen veriler kullanılarak açıklandı.

Skytrax araştırmasında, yolculardan havayollarını konfor, temizlik ve müşteri hizmetleri düzeylerine göre sıralamaları istendi.

İşte Dünyanın en iyi 10 havayolu şirketi sıralaması

1. KATAR HAVAYOLLARI

Skytrax’ın sıralamasında Katar Havayolları dünyanın en iyi 10 havayolu listesinde ilk sırada yer aldı. Şirketin CEO’su Akbar Al Baker yaptığı basın açıklamasında, Qatar Airways’in 1993’teki kuruluşundan bu yana öncelikli hedefinin en mükemmel havayolu olarak tanınmak olduğunu söyledi. Katar Devleti’nin ulusal havayolu şirketi olan Qatar Airways’in genel merkezi Doha’da bulunmakta. Havayolunun uçuşları Afrika, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Okyanusya da dahil olmak üzere 170’ten fazla noktaya hizmet vermekte.

Katar airlines

2. SINGAPUR HAVAYOLLARI

Singapur’un bayrak taşıyıcı havayolu, Singapur Havayollarının uçuşları Asya, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Okyanusya’dakiler de dahil olmak üzere 130’dan fazla noktaya hizmet vermekte.

singaur airlines

3. EMİRATES

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu olan Emirates Havayolları’nın ana ofisi Dubai’de bulunmakta. Havayolu, Okyanusya, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya, Afrika ve Avrupa’dakiler de dahil olmak üzere dünya çapında 150’den fazla noktaya hizmet sunmakta.

Emirates airlines

4. ANA ALL NIPPON AIRWAYS

ANA All Nippon Airlines, Japonya’nın en büyük havayolu şirketidir. Tokyo’daki ana ofisi bazen sadece ANA olarak bilinir. Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Okyanusya’daki yerler de dahil olmak üzere 100’den fazla yerli ve yabancı noktaya havayolunun uçuşları ile hizmet verilmekte.

ANA ALL NIPPON AIRWAYS

5. QANTAS HAVAYOLLARI

Avustralya’nın ulusal havayolu şirketi Qantas Airlines’ın merkezi Sidney’dedir. Havayolunun uçuşları Asya, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Okyanusya’daki yerler de dahil olmak üzere 85’ten fazla yerli ve yabancı noktaya hizmet vermektedir.

QANTAS HAVAYOLLARI

6. JAPON HAVAYOLLARI

Dünyanın en iyi 10 havayolu listesinde yer alan bir diğer isim Japan Airlines (JAL), Japonya’nın Tokyo merkezli ulusal havayolu şirketidir. Havayolu, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Okyanusya’dakiler de dahil olmak üzere dünya çapında 90’dan fazla noktaya hizmet sunmakta.

JAPON HAVAYOLLARI

7. TÜRK HAVA YOLLARI

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi, Türk Hava Yolları, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika dahil olmak üzere dünya çapında 300’den fazla noktaya hizmet vermekte.

türk hava yolları

8. AIR FRANSA

Fransa’nın ulusal havayolu şirketi Air France’ın ana ofisi Paris’tedir. Havayolu, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya, Avrupa ve Afrika’dakiler de dahil olmak üzere dünya genelinde 200’den fazla noktaya hizmet sunmaktadır.

air france

9. KORE HAVAYOLLARI

Güney Kore’nin ulusal havayolu şirketi Korean Air’in ana ofisi Seul’dedir. Havayolu, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Okyanusya’dakiler de dahil olmak üzere dünya çapında 120’den fazla noktaya hizmet sunmaktadır.

KORE HAVAYOLLARI

10. İSVİÇRE ULUSLARARASI HAVAYOLLARI

İsviçre’nin ulusal havayolu şirketi, merkezi Zürih’te bulunan Swiss International Air Lines’dır (SWISS). Havayolu, Avrupa, Asya, Afrika, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’daki şehirler de dahil olmak üzere 40’tan fazla ülkede 100’den fazla noktaya hizmet sunmakta.

SWISS

©AirlineHaber.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 9 ay önce

  Katar Japon Kore Singapur hava yollarıyla uçtum hiçbiri türk hava yollarından iyi deyil

 2. 9 ay önce

  Türk hava yolları süper

 3. 9 ay önce

  En güzel ve en güvenilir türk hava yollari hostesleri güler yüzlü temiz hepsi 10 numara yolunuz açık olsun

5 Yorum

 1. 9 ay önce

  Katar Japon Kore Singapur hava yollarıyla uçtum hiçbiri türk hava yollarından iyi deyil

 2. 9 ay önce

  Türk Hava Yolu kuruluşundan bu güne emeği geçen tüm personeline emekli bir Subay olarak şükranlarımı sunuyorum,ebediyete gidenleri rahmetle anıyorum,bu güzel Kurumumuzun sonsuza dek Ay yıldızlı Bayrağımızı Mavi göklerde dalgalandıracağına inanıyorum,tüm çalışanlarına selam ve sevgiler.

  Cevapla
 3. 9 ay önce

  THY ve THY alt şirketleri çalışanlarını canı gönülden tebrik ederim ,seviliyorsunuz ♥️

 4. 9 ay önce

  En güzel ve en güvenilir türk hava yollari hostesleri güler yüzlü temiz hepsi 10 numara yolunuz açık olsun

 5. 9 ay önce

  Türk hava yolları süper