Dünyanın En Güvenli Havayolları Hangileri

Dünyanın En Güvenli Havayolları Hangileri

En hızlı ulaşım aracı olan uçakla seyahat etmek isteyenlerin sayısı giderek artıyor. Yolcular uçakla seyahat ederken daha çok havayolu şirketlerinin uygun fiyatına, kaliteli hizmetine ve güvenliğine bakıyorlar. Bunlar arasında en önemlisi ise havayolunun güvenli olması yer alıyor.

Dünyanın tek güvenlik ve ürün derecelendirme web sitesi olan AirlineRatings.com, 2018 için 409 havayolu arasından en güvenli 20 havayolunu belirledi.

Siteye göre en güvenli havayolu şirketleri alfabetik sırayla şöyle:

-Air New Zealand
-Alaska Airlines
-All Nippon Airways
-British Airways
-Cathay Pacific Airways
-Emirates
-Etihad Havayolları
-EVA Air
-Finnair
-Hawai Havayolları
-Japonya Havayolları
-KLM
-Lufthansa
-Qantas
-Royal Jordanian Airlines
-İskandinav Havayolları Sistemi
-Singapur Havayolları
-SWISS(İsviçre)
-Virgin Atlantic
-Virgin Australia

AirlineRatings.com, 2018 yılı için en düşük puanlı havayollarını da ilan etti; işte Dünya’nın o en teknsiz havayolları:

Kuzey Kore’nin bayrak taşıyıcısı Air Koryo, Endonezya’nın Surinam bölgesindeki Trigana Hava Servisi ve dört Nepal’li taşıyıcı – Buda Air, Nepal Havayolları, Tara Air ve Yeti Airlines – Bluewing Airlines, hepsine
tek yıldız verildi.

Avrupa havacılık standartlarına uymadığı için şu anda 100 havadan fazla havalimanı var. Bunların çoğunu muhtemelen hiç duymamışsınızdır. AB hava sahasından yasaklanmış ya da operasyonel kısıtlamalarla karşı karşıya olan Afganistan, Kırgızistan, Liberya, Mozambik, Sierra Leone ve Sudan’daki her havayolunun yanı sıra Endonezya’dan onlarca havayolu bu sıralamaya dahil.
Dünya genelinde bildirilen hava kazalarını ve olaylarını kaydeden Havacılık Güvenliği Ağı’na (ASN) göre; geçen sene sadece ticari uçuşlarda 10 ölümcül kaza meydana geldi ve 44 kişi hayatını kaybetti.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

hani

bu listede nerede avrupa’nın en iyi şirketi ve sözde 5. yıldızı alıp, dünyanın en iyi şirketi olacak olan thy ? demek ki neymiş herşeyin torpille döndüğü thy’de herşey palavraymış !