featured

Dünyanın en güvenli 20 havayolu şirketi açıklandı: THY listede mi?

Airlineratings.com 2019 yılında yapılacak seyahatler için en güvenli 20 havayolu şirketini açıkladı.
Site Qantas’ı en güvenli havayolu şirketi seçerken Türk Hava Yolları ilk 20 en güvenli havayolu şirketi içinde yer almadı.
Airlineratings.com bu liste hazırlanırken havayolu şirketine yapılan denetimler, devletin yaptığı denetimler, havayolunun kaza geçmişi, ettiği kâr, güvenlik girişimleri ve filo yaşı gibi faktörleri dikkate aldığını belirtti.
Dünyanın en güvenli 20 havayolu şirketi alfabetik olarak şöyle açıklandı:
Yeni Zelanda Hava Yolları, Alaska Hava Yolları, All Nippon Hava Yolları, Amerikan Havayolları, Austrian Airlines, British Airways, Cathay Pacific , Emirates, EVA Air, Finnair, Hawai Havayolları, KLM, Lufthansa, Qantas, Katar, İskandinav Hava Yolları, Singapur Hava Yolları, Swiss, and United ve Virgin grubu havayolu şirketleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 5 sene önce

  Bu listede olamamış olmamız, bizim için önyargılı bir seçim gibi geliyor. Ancak, giderek ve hızlı büyüyen şirketlerde risk yönetimin çok iyi yapılması gerekir. Umarım THY büyüyen bir şirket olarak, kendisini her açıdan değerlendiriyordur. Özellikle Kokpit ihtiyacını karşılarken ve insan faktörünün göz önünde bulundurarak, agresif büyümenin getirebileceği riskleri iyi değerlendiriyordur. Emniyetli ve kazançlı uçuşlar dilerim.

  Cevapla
 2. 5 sene önce

  Kesinlikle çok seçici davrandıkları aşikar. Burada havayolu çalışanlarının moralini bozmak istedikleri bir gerçek. Benim gözümde (belki benim bakış açım çok önemli değil) ama en çok güvence için çalıştığımız bir gerçek, Avrupa en iyi havayolu seçilecek ama güvenilir bir şirket olmayacağız. Bu kalite adı altında aranan bir şirketten istenen ilk mevzuu, güvenlik ve ne kadar güvenilir bir şirket olduğudur. Herkes ve herşey ne olduğunu gayet iyi biliyor. Bu demek gösteriyor ki THY YE ulaşmak için biraz çaba harcayacaklar bu onu gösteriyor. Kim neye inanmak isterse istesin biz DÜNYA’NIN EN İYİ HAVAYOLU ŞİRKETİ YİZ.

  Cevapla
 3. 5 sene önce

  Thy nin bu listeye girmemeai iöin bi sebep tok en son kazasından yıllar geçmiş

  Cevapla