Dünyanın en gelişmiş havayolu yolcu koltuğu

Dünyanın en gelişmiş havayolu yolcu koltuğu

Pek çok kişi için uçakta uyku imkansız gibi görünse de, dünyanın en gelişmiş havayolu koltuğu, gerçek bir rüya gibi. Üreticisi, yolcuların evde kullandıkları yataklar kadar rahat olduğunu iddia ediyor.

Simba Sleep tarafından üretilen sensörler, hafıza köpüğü ve jiroskopik hareketi kullanarak 38.000ft’de en iyi uyku şansını sağlıyor.

Yapımcı firma, Air-Hybrid denilen yatağın nüanslı vücut hareketlerini tanımlamak ve buna cevap vermek üzere tasarlandığını iddia ediyor.

Air-Hybrid, altı eksenli bir ivmeölçer (akselerometre), bir jiroskop (düzdöner) içerir. Gürültüyü, sıcaklığı, ışığı, nemi ve hava parçacıklarını izleyerek sonuçlara göre ayarlamalar yapıyor.

Hassas, ince ve otomatik ayarlamalar koltuk sırtını “sıfır g” konumuna geri getirerek, ekstremitelerdeki gerginliği çözerken, sırtın ve omurganın basıncını düşürüyor. Bu, kan dolaşımını iyileştirerek vücudun özgürce hareket etmesini sağlıyor.

Yatağın bir de turuncu ışık terapi sistemi var – portakal renkli ışıklar uykuya elverişli – yatıştırıcı koku verebiliyor.

Dahası, yolcu gürültüsü engelleniyor, dahili müzik sistemi devre dışı bırakılıyor ve vücut ısısı 18 C’de tutuluyor ki, uyku için optimum seviye.

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.