Dünya Kupasında Hava Sahası Kullanımlarına Kısıtlama Geldi

Dünya Kupasında Hava Sahası Kullanımlarına Kısıtlama Geldi

Rusya Federasyonunda FİFA 2018 Dünya Kupasının oynanacağı şehirlerde insansız araçlar için Hava Sahası kullanımlarına sınırlama getirildi.

1 Haziran – 17 Temmuz tarihleri ​​arasında kısıtlanacak Hava Sahası kullanımları Dünya Kupası bittikten sonra normal şekilde devam edecek. Rusya Federasyonunda bu yıl oynanacak olan FİFA 2018 Dünya Kupası etkinliği 14 Haziran 2018 tarihinde Moskova’da başlayacak.

Rusya’nın on bir kentinde on iki stadyumun da gerçekleşecek etkinlik dolayısıyla Rusya Federal Hava Ulaşım Ajansı Rosaviatsia maçların oynanacağı şehirlerde insansız araçlar için Hava Sahası kullanımlarına kısıtlama getirilmesi kararı aldı.

FİFA 2018 Dünya Kupası etkinliği süresince geliştirilmiş güvenlik etkinlikleri nedeni ile alınan kararlardan dolayı yapılacak kısıtlamalar 1 Haziran 2018 Cuma günü başlayıp 17 Temmuz 2018 Salı günü sona erecek. Etkinlik bittikten sonra insansız araçlar için tüm hava sahası alanları uçuşlarına devam edecek.

Belirtilen tarihler arasında yapılacak kısıtlama süresince insansız araç kullanıcıları dahil olmak üzere, Rusya Federal Hava Ulaşım Ajansı Rosaviatsia’nın internet sitesinde belirtilen kurallar çerçevesinde izin almaları gerekecek.

Rusya Ulaştırma Bakanlığının Resmi İnternet Sitesinde yapılan açıklamaya göre, FİFA 2018 Dünya Kupası etkinliği süresince geliştirilen güvenlik önlemleri çerçevesinde 1 Haziran ve 17 Temmuz 2018 tarihleri arasında rekreasyon üsleri ve eğitim sahalarında uçuşlar kısıtlı olarak devam edecek.

Etkinliğin oynanacağı hava sahalarında uçuş yapılması gerektiği durumlarda ise kurumlar Rosaviatsia’nın resmi internet sitesinde bulunan kurallar gereği izin almaları gerekmektedir açıklaması yapıldı. Bu yıl Rusya’da oynanacak olan FİFA 2018 Dünya Kupası etkinliği 14 haziran 2018 tarihinde başlayıp 15 Temmuz 2018 tarihinde sona erecek.

Turnuva süresince Moskova, Kaliningrad, St. Petersburg, Volgograd, Kazan, Nizhny Novgorod, Samara, Saransk, Rostov-on-Don, Yekaterinburg ve Sochi şehirlerinde maçlar oynanacak.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.