Dünya Kupası İçin Ne Kadar Yolcu Taşındı?

Dünya Kupası İçin Ne Kadar Yolcu Taşındı?

2018 Dünya Kupası, havayolları firmaları için büyük bir potansiyel oluşturdu. Bir aylık şampiyonada Rusya’dan ve yabancı ülkelerden havayolları firmaları yaklaşık 16 milyon yolcu taşıdı.

Ulaştırma Dairesi Genel Müdürü Kirill Polyakov, yaptığı açıklamada, Dünya Kupası maçlarının yapıldığı şehirler arasında havayolları firmalarının 100 binden fazla uçuş gerçekleştirildiğini söyledi. Polyakov, “Uçuşlar için 13 havalimanı kullanıldı. Şampiyona günlerinde yaklaşık 16 milyon yolcu taşındı. Şehirler arasında 100 binden fazla uçuş yapıldı.” dedi.

Polyakov, ülke içinde yabancı şirketlerin yolcu taşımasına izin verildiğini de belirtti. Buna göre,  14 Haziran-17 Temmuz tarihleri arasında yabancı ülkelerin havayolu firmaları, Dünya Kupası maçlarının yapıldığı şehirlere bin 300’ü dahili uçuş olmak üzere yaklaşık 4 bin 800 uçuş gerçekleştirdi.

Dünya Kupası dönemi için 600’ün üzerinde ek uçuş planlandı. Ayrıca, birçok planlı uçuştaki uçaklar, daha büyük kapasiteli uçaklarla değiştirildi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği ise, 2018 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan şehirlere turist akışının yüzde 15 ila yüzde 70 arasında arttığını belirtti. Moskova ve St. Petersburg’a gelen turist sayısındaki artış, bu şehirlere her zaman çok sayıda turist geldiği için o kadar belirgin olmadı; ancak Kazan’a gelen turistlerin sayısı 4 kat arttı.

2018 Dünya Kupası, 14 Haziran-15 Temmuz tarihleri ​​arasında Rusya’da yapıldı. Turnuva; Moskova, St. Petersburg, Soçi, Kazan, Nijni Novgorod, Saransk, Samara, Rostov-on-Don, Volgograd, Kaliningrad ve Yekaterinburg olmak üzere toplam 11 şehirde ve 12 stadyumda düzenlendi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.