Dünya Havacılığı SİVRİHİSAR’DA Buluşuyor!

Dünya Havacılığı SİVRİHİSAR’DA Buluşuyor!

SHG Airshow, Sivrihisar Hava Gösterileri, 16-17 Eylül 2023 tarihlerinde Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri’nde bu sene SEKİZİNCİ kez seyirciyle buluşuyor!

Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” sözü ile ülkemiz sivil havacılığının ilerlemesine öncülük eden “SHG Airshow, Sivrihisar Hava Gösterileri”, Cumhuriyetimizin 100. Yılında “DÜNYA HAVACILIĞINI” Sivrihisar’da buluşturuyor!

SHG Airshow, Sivrihisar Hava Gösterileri 2023 “HALKA AÇIK VE GİRİŞLER ÜCRETSİZ” !

Türkiye’nin “Göklerdeki Milli Takımı”, Şanlı Hava Kuvvetlerimizin Gösteri Ekibi TÜRK YILDIZLARI, muhteşem performansıyla Sivrihisar Hava Gösterileri’nde!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Paraşüt Takımı, Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı’na bağlı Helikopter Gösteri Ekipleri ve Türk Hava Kurumu Hava Sporları Ekipleri, geçen sene olduğu gibi bu sene de nefes kesen gösterileriyle SHG Airshow 2023’de….

Sivrihisar Hava Gösterileri’nde İLK KEZ yer alacak dünyaca ünlü akrobasi takımı “HAWKS OF ROMANIA” Ekstra 300 uçakları ile seyircilerine müthiş bir görsel şölen yaşatacak!

Türkiye’nin “Göklerdeki Gururu”, İlk Profesyonel Kadın Akrobasi Pilotu Semin Öztürk Şener, “ACT Hava Yolları” Sponsorluğunda gerçekleştireceği muhteşem akrobasi gösterisi ile SHG Airshow 2023’de! Türk Kadınını yurtdışında da başarıyla temsil eden Semin Öztürk Şener, 100. yılda Atatürk’ün işaret ettiği şekilde Mavi Göklerde!

TÜRKİYE’NİN İLK YERLİ SİVİL UÇAĞI, TÜRK HALKIYLA TANIŞACAK!

Türkiye’nin ilk sivil uçak fabrikası Uçaksan tarafından üretilen TROY T200 tipi hava aracı, statik gösterisiyle SHG Airshow 2023’de!

Sivrihisar Hava Gösterileri’nde bu sene İLK defa bir sancak devir teslim töreni olacak! 50. yıllarını tamamlayan, “DELİ ANLILAR PARAŞÜT TAKIMI” bu yıl sancaklarını “DELİ ANLILAR GENÇ TAKIMI” na (Juniorlara) teslim edecekler.

Türkiye’nin İLK ve TEK “Uçan Müzesi” olan M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi envanterindeki bütün “Tarihi Hava Taşıtları” Sivrihisar Hava Gösterileri’nin vazgeçilmez unsurları olarak organizasyonda yerlerini alıyor.

DC-3 “Turkish Delight”, gerçek bir savaş kahramanı P-51D Mustang “Ferocious Frankie”, T-6 G Texan “Happy Hour”, “Vietnam gazisi UH-1H” helikopter, dünyanın en büyük çift kanatlı uçağı “Antonov An-2”,  “Boeing Stearman A-75” , “Cessna 195 Businessliner” ve dünyaca ünlü film yıldızı “Tiger Moth”  birbirinden değerli pilotlarla birlikte seyircilerin huzurunda olacak.

SHG Airshow 2023 sırasında çok geniş bir seyirci kitlesiyle buluşacak uçuş okulları ve havacılık ile ilgili kurumlar, tanıtım yapmak için organizasyonda yer alacak. Gordiyon Havacılık, ERAH Uçuş Akademisi, Güneydoğu Havacılık Uçuş Okulu bunlar arasında bulunuyor. Ankara Model Uçak Kulübü de model uçak ve helikopter sevdalıları ile buluşacak.

Bu sene, statik katılımcılar arasında bulunan AKOK / Ankara Klasik Otomobil Kulübü, birbirinden çeşitli klasik arabalarını sergileyerek organizasyona renk katacak.

Sivrihisar Hava Gösterileri’nin resmi web sayfası “www.shgairshows.com” şeklinde. Gösteri Programı, katılımcılar, ulaşım gibi her türlü konuda gerekli bilgilere bu sayfadan ulaşılabiliyor. Provalar 15 Eylül Cuma günü. Gösteriler ise 16 Eylül Cumartesi ve 17 Eylül Pazar günleri saat 11.30’da başlıyor ve akşam saatlerine kadar devam ediyor.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ unnamed 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir