Dünya Çevresinde Lüks Bir Seyahat

Dünya Çevresinde Lüks Bir Seyahat

Dünya çevresinde lüks bir seyahat küçük bir servete malolur. Ama bir gezgin maliyeti düşürebilir mi?

Tokyo, Singapur ve Dubai $52,000’ın üzerinde tutarken, sadece 408$ ödemek mümkün mü?

Daniel Gillaspia birinci sınıf suitlerde su gibi akan şampanyaları yudumladı, en lüks otellerde geceledi ve pek çok kişiye ilham kaynağı oldu.

Amerika’da yaşayan blogcu gündüzleri avukat. 45 Kredi kartın bonuslarını topluyor. Hepsini takip ediyor ve karmaşık bir tablo kullanıyor.

Kendisine eşlik eden arkadaşıyla birlikte bu Eylül’de rüya gibi bir tatil geçirmişler.

Gezinin ilk bacağı Los Angeles’den Tokyo’ya. Yolculuk Singapur Airlines Business Class’da.

Gillaspia ve arkadaşının bilet ücretleri tam 4,444$ ama çift sadece 68$ artı 131,750 KrisFlyer Miles ödemiş. KrisFlyer; Singapur Havayolları’nın frequent flyer proramının adı.

Uçakta tabaklar dolusu ikram, yatağa dönüşen özel koltuklar. Tokyo’da InterContinental IHG (International Hotels Group) indirimi ile 2 gece kalmak. Sushi ve yeşil çay seramonileri.

Bir sonraki durak Singapur. Bu kez de Singapur Havayolları’nda First Class suite’de yolculuk. Tokyo’dan Singapur 2 kişilik ücret 11,660$ ama onlar sadece 108$ artı 102,000 KrisFlyer Miles ödüyorlar.

Suitler Fransız Jean-Jacques imzasını taşıyor. Tabii şampanya Dom Perignon, amenity kit’ler de Salvatore Ferragamo imzalı.

İnanılmaz bir menü sunuluyor, Michelin kalitesinde ve önünüzde havyar.

Seyahatin en ilginç bölümü gece.

Bitişik süitler özel odaya dönüşüyor. Aynı otel odası gibi, 2 kişilik geniş bir yatak. Pijamalar Givenchy’den. Bir de sevimli oyuncaklar var, kendinizi evinizde gibi hissetmenizi sağlıyor.

Singapur’da 1 gece kalıyorlar, Marina Bay Sands Hotel’de. Tabii hiçbir şey ödemeden. Capital One Venture kredi kartı devreye giriyor.

Bir sonraki durak Johannesburg. Bu kez yolculuk Singapore Airlines Business Class’da.

Cape Town’a connection’lı bir geçiş yapıyorlar. Ekonomi yolcu sınıfında ama yolculuk bedava.

Etihad Airways Business Class ile Birleşik Arap Emirlikleri’ne yöneliyorlar. Johannesburg’dan Abu Dhabi’ye 104$ artı 110,000 AA miles. Ama koltuklar Singapur Havayolları’nınki kadar rahat değil. Yerleşik mesaj cihazları imdada yetişiyor.

Havayolu, otellerine kadar götürerek yerleşmelerini temin ediyor. Dubai’de W Hotel’de 2 gece kaldıktan sonra, Dubai’den New York’a uçuyorlar.

İki dost New York Ritz Carlton Battery Park’da bir gece kalıp sonunda Houston’a dönüyorlar.

aa

 

a

aaa

 

aaaa

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.