Drone’ların Geldiği Son Nokta!

Drone’ların Geldiği Son Nokta!

 

Drone’lar gün geçtikçe kullanımı yaygınlaşmakta ve yeni özelliklerle buluşmakta. Artık drone’ların boyutu küçülürken menzilleri uzamaya başladı.

Drone’larda gelinen son noktayı yine CES’te göreceğiz. Intelligent Energy firması 2 saate varan uçuş süresiyle dikkat çeken drone’ları CES’te tanıtılacak. Fuarda tanıtılması beklenen PowerUp FPV ise kağıttan bir uçağı kontrol edilebilir bir hava aracına dönüştürürken, Belçikalı bir firma tarafından üretilen Fleye adındaki top şeklinde drone, yaralanma riskini azaltmak için pervanelerini plastik bir kürenin arkasında saklıyor. Aksiyon kamera üreticisi GoPro da 360 derece görüntü ve çarpışma engelleyici teknolojiyi yine bu fuarda duyuracak.
Drone’lardaki bu gelişmelere paralel olarak akıllı sistemlere ihtiyaç duyuluyor. Burada devreye giren Qualcomm üzerinde çalıştığı yeni teknoloji Snapdragon Flight ile drone’lara analiz edebilme yeteneği kazandırılıyor. Örneğin Snapdragon Flight drone’ları bağımsız olarak uçabiliyor, kalkış noktasına geri dönebiliyor, hareketlerini planlayabiliyor, sesli takip edebiliyor ve 4K video kaydı yapabiliyor.

Geri
Etiketler:

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.