DHMİ’YE YENİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ATANDI

DHMİ’YE YENİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ATANDI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliğine Hakan Vural’ın, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdür Yardımcılığına ise İsmail Selay Mürey’in ataması gerçekleştirildi. Atama Resmi Gazete’de yayınlandı.

İSMAİL SELAY MÜREY HAKKINDA:

1957 Ankara doğumlu Mürey, ilk,orta ve liseyi Ankara’da bitirdi. Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirdi 1979 Ağustos ayında . DHMİ’de göreve başladı. Personel meydan müdürlüğünde çalışan Mürey 1981 yılında Hava Trafik Kontrolörü oldu.

1995 yılında Baş kontrolör oldu. 2002 yılında Simülatör tesislerine sorumlu öğretmen (Hava Trafik kontrolörü) olarak çalıştı. 2004 yılında Havalimanı Başmüdür yardımcısı oldu. Yurtdışında Lüxemburg’da instractor, supervisor, uydu sistemlerine genel bakış, real time simulation; yurt içinde Hava Trafik kontrolörlüğü, radar, İnsan kaynakları gelişimi ve yönetimi, TSE’ye ait kalite yönetim kursları aldı. Çeşitli komisyon çalışmaları, Smart projesinde koordinatörlük İç-Dış hatlar terminallerinde koordinatörlük görevlerini yürüttü. Mürey evli bir çocuk babası. İsmail Selay Mürey’in son görevi Ankara Esenboğa Havalimanı Başmüdürlüğüydü.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.