DHMİ SORUŞTURMA BAŞLATTI

DHMİ SORUŞTURMA BAŞLATTI

KKTC’nin hakkında sınır dışı kararı almasının ardından Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alınan modacı Barbaros Şansal’ın havalimanına inişinden sonra darp girişimine uğradığı iddiaları üzerine Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) bir açıklama yaparak soruşturma başlatıldığını bildirdi.

DHMİ tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“ 02 Ocak 2017 gece saatlerinde KKTC’den sınır dışı edilerek İstanbul Atatürk Havalimanı’na getirilen Barbaros Şansal’a, darp girişiminde bulunulduğu öğrenilmiştir. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir. Sıkı güvenlik tedbirlerinin her zaman çok titiz bir şekilde uygulandığı Atatürk Havalimanı uçak park alanlarına, yolcu ve görevlilerin haricinde kimsenin ulaşmasına imkân bulunmamaktadır. Nitekim bu darp girişimi esnasında da aprona dışarıdan kimsenin girmediği tespit edilmiştir. Bu olayda, Genel Müdürlüğümüzün faaliyetleri kapsamında herhangi bir ihmal ve zafiyet kesinlikle söz konusu değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

3 TGS PERSONELİNE SORUŞTURMA

Modacı Barbaros Şansal’ın dün akşam Atatürk Havalimanı’nda saldırıya uğramasıyla ilgili olarak saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilen 3 Turkish Ground Services  (TGS) personeli hakkında idari soruşturma başlatıldı.

TGS yetkilileri, dün KKTC’den sınır dışı edilen Barbaros Şansal’a Atatürk Havalimanı apronunda yapılan saldırı görüntülerin incelendiğini,  saldırıya karıştığı tespit edilen 3 TGS personeli hakkında idari soruşturma başlatıldığını söylediler.

Edinilen bilgiye göre, saldırıda bulunan, bereli oldukları için henüz tespit edilemeyen bazı personeli belirleme çalışmaları da sürüyor

(DHA)

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Anonim

Evet. darp edenler yargılansın,ne biçim bir ülke olduk,Adalet nerde..