Deniz Uçağı ile Seyir Halinde

Deniz Uçağı ile Seyir Halinde

Havalanan, suya iniş yapan ve su yüzeyine yakın uçan bir deniz uçağında uçuş nasıldır?

Yıllarca Almanya’da deniz uçağı pilotluğu yaptıktan sonra Türkiye’ye gelen ve 5 yıl önce de İzmit Körfezi’ndeki kirliliğin önlenmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi ile anlaşma yapıp belediye adına hava kontrolleri yapan Hakan Osanmaz, denizi kirleten fabrika ve gemileri takip etti. Büyükşehir Belediyesi’nin çevre mühendisleri ile birlikte havanın uygun olduğu hemen her gün uçan deniz uçağı, 5 yıllık süre içinde denizi kirleten fabrika ve gemileri fotoğraflayıp, denizden de tesbit yaptırtarak yaklaşık 10 milyon TL ceza uygulanmasını sağladı. Deniz uçağı aynı zamanda Kocaeli bölgesindeki orman yangınlarının da zamanında tesbit edilip müdehale edilerek büyümesinin engellenmesinde de görev aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, denetleme filosuna kattığı yeni deniz uçağı ile artık tüm Marmara denizini denetleyecek.  Tüm Marmara bölgesine hizmet verecek olan yeni deniz uçağı, deniz kirliliğini anlık olarak merkeze bildirecek. Ayrıca uçak, oluşabilecek yangınları da gözlemleyebilecek. Yeni daha uzun menzilli uçak, körfezin ve Marmara Denizi’nin havadan denetlenmesi ve kontrol edilebilmesine büyük katkı sağlayacak. Deniz üzerinden kalkış yapabilen uçak aynı zamanda Cengiz Topel Havaalanı’ndan da iniş ve kalkış yapabiliyor.

Deniz uçağı pilotu kadın olur mu?

Kanada deniz uçağı kaptanı şimdi Adriyatik sularında.

İki yıl önce Hırvatistan Başbakanı ilk kez deniz uçağı ile uçtu. Pilot Maria Amalie Wiuff’du. Maldiv Adaları’ndan Hırvat ​​Costal Havayolları’na geldi. 

Şimdiye kadar bir çok filimde rol aldı. İlk Maldiv Adaları’nda daha sonra Hırvatistan’da. İşte Pilot Maria’nın bir uçuşu Youtube’da.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.