featured

Delta Air Lines ikinci kez kabin görevlisi işe alımını yeniden açtı

 

Delta Air Lines, altı aydan kısa bir süre içinde ikinci kez uçuş görevlisi alımını yeniden başlattı. Havayolu, Ağustos 2021’de ilk işe alım penceresini açtığında, ilk haftada 35.000’den fazla kişi başvuruda bulundu.

Geçen hafta, Delta CEO’su Ed Bastian, havayolunun yakında Omicron varyant dalgalanmasının üstesinden geleceğini iddia etti. Delta’nın kabin görevlisi alımını yeniden başlatması, hava yolculuğunun ve özellikle uluslararası hava yolculuğunun yakında yüksek talep göreceğine dair bir işarettir.

Delta’nın Müşteri Deneyimi ve Uçak İçi Hizmet Eğitim Genel Müdürü Julieta McCurry, “Delta kabin görevlisi olarak bir kariyer, macera, tutku ve her şeyden önce güvenlikle ilgili bir kariyerdir” dedi.
“Bizi farklı kılan misafirperverlik ve hizmetle müşterilerimizi görmek istedikleri kişi ve yerler ile buluştururken Delta ailesine katılmak için en iyisini arıyoruz.”

Delta’nın kabin görevlisi eğitim programı, havayolunun Atlanta merkezinde gerçekleştiriliyor ve yeni işe alınan kabin görevlilerinin sertifikalarını kazanmak için, haftada altı günden altı hafta sürüyor.
American Airlines’ın aksine , Delta’da yeni işe alınan kabin görevlilerine eğitim kursları boyunca bir ödeme yapılıyor.

Yeni işe alınacakların COVID-19’a karşı tam aşılı olduklarına dair Delta’ya kanıt sunması gerekiyor.
Havayolu, İngilizce dışında şu dillerden birini veya daha fazlasını konuşan adaylarla ilgileniyor: Felemenkçe, Fransızca, Almanca, Yunanca, İtalyanca, Çekçe, Danca, Japonca ve İbranice.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir