DEHŞETE DÜŞÜREN GÖRÜNTÜ ! UÇAKLARDAN YAKIT ÇALIP…

DEHŞETE DÜŞÜREN GÖRÜNTÜ ! UÇAKLARDAN YAKIT ÇALIP…

Avustralya’da küçük uçakların olduğu bir havaalanında çekilen görüntüler dehşete düşürdü. Küçük çocuklar uçakların üzerine çıkıp zehirlenmek pahasına toksik yakıtı kokluyor. Hatta bir hortumla yakıtı şişeye dolduruyorlar.

Avustralya’da Aborjin çocukların havaalanlarında küçük uçaklardaki yakıtları çaldığı ortaya çıktı. Güvenlik kamerasına takılan görüntüler inanılır gibi değil.

Aralarından 7-8 yaşında olan çocuklar bile özellikle gece karanlığını fırsat bilip uçakların üzerindeki yakıt deposunun kapağını açıyor. Bir hortum yardımıyla yakıtları çalıyor. Bu sırada oldukça tehlikeli olan yakıtı da kokluyorlar.

Sadece çocuklar değil yetişkinler de uçaklardan yakıt çalıyor. Hayatlarını hiçe sayıyorlar. Geçtiğimiz 2 ay içinde bir yetişkin ve 9 çocuk zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Uzmanlar petrol koklama alışkanlığında daha önce eşi benzeri görülmemiş bir yöntemle karşı karşıya olduklarını belirtiyor.  Uzmanlara göre söz konusu bağımlılığın gittikçe daha fazla ihtiyaç yarattığına dikkat çekiyor.  Üstelik ciddi sağlık problemlerine de yol açıyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.