Deepdefence Programı: Savunma Teknolojileri Alanında Girişimcilere Destek

Deepdefence Programı: Savunma Teknolojileri Alanında Girişimcilere Destek

Teknopark İstanbul, savunma teknolojilerine odaklanan girişimleri desteklemek amacıyla ASELSAN ile işbirliği yaparak Deepdefence Hızlandırma Programı’nı başlattı. Bu program, Cube Incubation kuluçka merkezi aracılığıyla yürütülecek ve savunma teknolojileri alanında faaliyet gösteren ya da bu alana uyumlu iş fikirleri geliştiren girişimlere yönelik olacak.

Deepdefence, girişimlerin yenilikçi iş fikirlerini prototip haline getirme, ticarileştirme, büyüme ve uluslararası alanda genişleme süreçlerine destek olmayı hedefliyor. Program kapsamında, girişimcilere çeşitli eğitimlerin yanı sıra, teknik mentorluk, ilk müşteri olma ve ürün/prototip doğrulama desteği, laboratuvar ve altyapı imkanları, kuluçka merkezi olanakları, kamu hibe programları için danışmanlık, yatırım fonlarına erişim ve pazarlama desteği gibi fırsatlar sunulacak.

Başvuru için cubeincubation.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Teknopark İstanbul Genel Müdürü M. Fatih Özsoy, “Teknopark İstanbul olarak, girişimcilerimizi destekleyerek ülkemizin savunma teknolojileri alanındaki gücünü artırmayı hedefliyoruz. ASELSAN gibi önde gelen bir kuruluşla işbirliği yaparak girişimcilere yeni fırsatlar sunacağımıza inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir